Mercedes dhe Aston Martin sfidohen nga Audi i ri (Foto) - Auto&Tech - Kosova Sot
Mercedes dhe Aston Martin sfidohen nga Audi i ri (Foto)

Mercedes dhe Aston Martin sfidohen nga Audi i ri (Foto)

Kompanitë që prodhojnë vetura, Mercedes dhe Aston Martin do të sfidohen nga modeli ri i kompanisë Audi.

Me të bërë të ditur se do të lansohen Project One dhe Valkerie, është bërë i ditur edhe rivali i tyre që bazohet në modelin Audi Q6.

Megjithëse nuk bëhen të ditura detajet, sepse është në fazat fillestare për përpunimit, besohet se është një makinë që lëvizë me njëmijë kuajfuqi.

E tëra që është publikuar në kuadër të Geneva Motor Show, është se ky EV do të jetë rivali që do të ndjek çdo hap modelet e reja, që pritet të jenë shumë të kërkuara.

(Kosova Sot)

14 orë e 8 minuta më parë
24/06/18