LIVE: Prezantimi i iPHONE 8 (Foto/Video) - Auto&Tech - Kosova Sot
LIVE: Prezantimi i iPHONE 8 (Foto/Video)

LIVE: Prezantimi i iPHONE 8 (Foto/Video)

Sot prezantohet iPhone 8, X, iOS 11 dhe produktet tjera më të reja nga kompania Apple, Telegrafi do t’ju informojë në kohë reale për të gjitha të rejat nga evenimenti në teatrin “Steve Jobs” në Kaliforni.

Formati i videos të realizuar me kamerë të iPhone 8 janë 4K me rezolucion A080p 240 fps.

 

Cilësia e fotografive të shkrepura nga kamera e re 12 MP e iPhone 8, padyshim që është dukshëm më e mirë sesa modeli i kaluar, dhe këtë gjë më së miri e dëshmojnë fotografitë e publikuara më poshtë.

 

Dhe më në fund qershia mbi tortë, Apple është duke prezantuar iPhone 8, i cili do të jetë i disponueshëm në treg me gjashtë ngjyra të ndryshme, derisa ekrani dhe xhami i tij do të jetë i përforcuar me çelik.

Ekrani i tij do të dalë në treg në dy versione atë me 5.5 inq dhe 4.7.

Kamera e pasme do të jetë prej 12 MP, me filtra të ri që i mundëson të shkrep fotografi më të pastra.

 

Të gjithë të interesuarit për televizionin më të ri Apple TV 4K, do të mund ta kenë në shtëpitë e tyre pas 22 shtatorit.

Ky televizion do të jetë i disponueshëm në treg në tre versione – Apple Tv 32 GB për 149 dollarë, Apple TV 4K 32 GB për 179 dollarë dhe Apple TV 4K 64 GB për 199 dollarë

Cilësia e fotografisë të televizionit më të ri të Apple 4K është përmirësuar dukshëm, falë një çipi të ri të A10X të instaluara brenda televizionit.

 

Apple nuk ka të ndaluar, pasi ata në këto momente është duke u prezantuar modeli i ri i televizionit i njohur si “Apple TV” që vjen në formatin 4K.

Të gjithë të interesuarit për televizionin më të ri Apple TV 4K, do të mund ta kenë në shtëpitë e tyre pas 22 shtatorit.

Ky televizion do të jetë i disponueshëm në treg në tre versione – Apple Tv 32 GB për 149 dollarë, Apple TV 4K 32 GB për 179 dollarë dhe Apple TV 4K 64 GB për 199 dollarë

Cilësia e fotografisë të televizionit më të ri të Apple 4K është përmirësuar dukshëm, falë një çipi të ri të A10X të instaluara brenda televizionit.

Apple nuk ka të ndaluar, pasi ata në këto momente është duke u prezantuar modeli i ri i televizionit i njohur si “Apple TV” që vjen në formatin 4K.

Falë një mikroçipi të instaluar brenda orës, “Apple Watch” do të ketë për 85 për qind më të shpejtë wi-fi dhe Bluetooth-in.

Ora më e re e Apple, “Apple Watch” ka sjellë risi të cilat është duke i prezantuar në këto momente Tim Cook.

L

F

Njëra nga risitë janë rrahjet e zemrës për të cilat ora ju njofton që nuk jeni aktiv qoftë në ecje apo vrapim.Sipas të parit të kompanisë Apple, Tim Cook, “Apple Watch” është bërë ora e dytë më e përdorur në botë.

Këto komente ai i bëri gjatë prezantimit të produkteve të reja në teatrin “Steve Jobs” në Kaliforni.

Ai gjithashtu tha se 97 përqind e klientëve janë të kënaqur me orën e tyre më të re.

Kompania Apple ka filluar prezantimin e produkteve të reja iPhone X, iPhone 8 si dhe iPhone 8 Plus, në teatrin “Steve Jobs”.

Mijëra të pranishëm në sallë përfshirë edhe media nga e mbarë bota, janë duke ndjekur me vëmendje fjalimin e Tim Cook.

I pari i gjigantit amerikan, gjithashtu është duke folur edhe për kampusin e ri të Apple, e cila do të jetë ndërtesa më moderne që ndonjëherë është ndërtuar nga ndonjë kompani që merret me teknologji informative.Media nga e mbarë bota janë mbledhur në teatrin “Steve Jobs”, ku për çdo moment pritet të filloj eventi më i madh i vitit sa i përket fushës së teknologjisë informative.

Kompania Apple do ta prezantojë modelin e ri të i Phone 8.

(Kosova Sot)

 

3 orë e 49 minuta më parë
17/07/18