Elita - Kosova Sot
Elita

Top-katėr superushqimet, qė secili duhet t'i konsumojė mė shumė

Termi 'superushqim' është termi që u referohet ushqimeve me nutriente të mbushura me antioksidues dhe me vitamina. Renée Elliott, themeluese e dyqanit të parë në Britani me ushqime organike...

Nėse u janė dėmtuar thonjtė shkaku i xhelit, shėroni me disa hapa

Manikyri me xhel ndoshta është më praktik sesa lyerja klasike e thoit, sepse zgjat më shumë, për javë të tëra nuk keni pse të mendoni rreth tyre dhe gjithmonë janë të bukur -...

Maskė nga dardhėt pėr ten mė tė bukur

Ekspertët e bukurisë dardhën qëmoti e kanë vendosur në listën e pemëve të shëndetshme dhe të përdorshme, e cila e freskon dhe zbukuron lëkurën. Shumë fytyra publike, midis...

Mbretėresha e shtatorit: Pėr t'u ndier mė mirė, hani dardhė

Dardhat nuk janë vetëm të shijshme, janë edhe shumë të shëndetshme, konsiderohen edhe si pemë që e zbukuron njeriun, shëron shumë sëmundje PËR DISPONIM TË MIRË Te...

E vėrteta e duhur pėr ushqimet dietale

Kilogramët shtesë janë pasojë e numrit të madh të kalorive, e shpesh konsiderojmë se mjafton të hamë ushqim dhe pije me pak kalori, në mënyrë që të humbim në peshë. A ka...
Shėndetėsia

USHQIMET, QĖ JANĖ MELHEM PĖR MĖLĒINĖ

Marrë parasysh se gjithçka që hamë kalon përmes mëlçisë, pikërisht ky organ përjeton të gjitha shprehitë e këqija, që i kemi në ushqime. Lajm i mirë është se ekzistojnë ushqime të shëndetshme, që e pastrojnë mëlçinë 1. Hudhra nxit krijimin e enzimave, që i ndihmojnë trupit për të hedhur helmet. 2. Agrumet e pasura me vitamina C janë antioksidues i fortë, që i ndihmojnë...

Shėndetėsia

PĖR BEL TĖ HOLLĖ DHE 2 KG MĖ PAK PĖR 7 DITĖ, KONSUMONI KĖTĖ LĖNG

Ky lëng, përpos se ndihmon në humbjen në peshë, humbjen e yndyrës dhe...

Shėndetėsia

DIETA ME KUNGULL SHKRIN 8 KILOGRAMĖ PĖR 2 JAVĖ

Kjo dietë është e përshtatshme për periudhën vjeshtore, marrë...

Shėndetėsia

Tani ėshtė koha e duhur pėr dietė, qė tė ndryshoni jetėn

Gjatë verës shpesh u qasemi dietave të ndryshme, në mënyrë që...

Shėndetėsia

Kush nuk duhet ta konsumojė qumėshtin e lopės

Qumështi është shumë i shëndetshëm dhe ushqyes. Përmban të...

VIP

Lindita Halimi reklamon prapanicėn (Foto)

Këngëtarja nga Kosova, Lindita Halimi vazhdon të...

VIP

Tringa Kay pėr Mashallah!

Këngëtarja e re Tringa Kay ka bërë boom me një foto të postuar...

VIP

Miriam dhe Ameli shtator nė Gjermani, mall pėr shtėpinė (Foto)

Ky fundshtatori i ka gjetur Miriam Canin dhe Amelinë e saj në Gjermani. Atje jeton...

horoskopi

  • ditor
  • javor
  • mujor
  • vjetor
  • astro

më të lexuarat

1.

26-vjeēari: Seksi me...

10 orë e 42 minuta më parë
2.

Mashtruesja...

6 orë e 36 minuta më parë
3.

Trondit 27-vjeēarja:...

10 orë e 48 minuta më parë
4.

Si ta "rehatoni" kap...

7 orë e 20 minuta më parë
5.

“E tradhtova me shok...

9 orë e 2 minuta më parë

iq test

A jeni mendjelehtë?

Mendjelehtësia ka të bëjë gjithmonë pak edhe me budallakinë. Kjo nuk do të thotë se njeriu nuk duhet të...

instagram

Më shumë