Kosova Sot

Monopolet kriminale e bëjnë Kosovën të pajetueshme

Lajme >

Monopolizimi kriminal i biznesit në Kosovën e pasluftës ka ndikuar me të madhe në koston e lartë që po paguajnë qytetarët në çdo sektor, si në telekomunikacion, aviacion,...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Qindra ura në Francë rrezikojnë shembjen

Një auditim ndaj qeverisë franceze ka dalë me përfundimin...

Aksident i rëndë në Shtime, pamje të automjeteve që u aksidentuan (Foto)

Një aksident trafiku në mes të një kamioni dhe një...

Gjyqësori kosovar mes presionit politik dhe kritikave

Raportet e ndryshme vendore dhe ndërkombëtare thonë se në...

Spahiu: Adem Jashari me dorë të vet e shkroi se ka lindur më 10 tetor

Nexhmedin Spahiu po pretendon se dikush e ka falsifikuar ditëlindjen e...

Jeni me pushime në Shqipëri, moti do ju “zhgënjejë”

Për të gjithë ju pushues në bregdetin shqiptar vjen...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   INTERVISTË PËR 'KOSOVA SOT' ME KËNGËTAREN TRINGA KAY: 'GJITHMONË LUFTO, PËR ATË QË E DO NË JETË'

   Këngëtarja Tringa Krasniqi, e njohur me emrin artistik Tringa Kay u lind më 4 Gusht 1997 në Prishtinë.Pasionin ndaj muzikës Tringa e kishte nga fëmijëria, derisa ëndrra e saj u bë realitet me 28 maj 2016, kur ajo publikoi videoklipin e këngës së parë "Your love", në bashkëpunim me Fajt, e cila u mirëprit nga publiku. Me një pamje tejet joshëse, dhe me shumë stil, këngëtarja e sfidoj vetën edhe në balada, pasi...

   VIP

   Një bukuroshe si Nora Istrefi, përplot shkëlqim (Foto)

   Këngëtarja e dashur për publikun Nora Istrefi, përherë është...

   VIP

   'Zhvishet' Fjolla, ju lë pa mend me 'asete' (Foto)

   Këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina, edhe pse jo aktive me projekte të reja...

   VIP

   Gjyste Vulaj më në formë se asnjëherë, se ka ndërmend të lëshoj pe (Foto)

   Këngëtarja e njohur shqiptare nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj, tash e sa vite është...

   Shëndetësia

   JA VAJI QË JU DUHET

   Vaji i papërpunuar i kolcës (lloj bime, Brassica napus) përmban kompleksin e...

   Femra

   Trajtime shtëpiake për bukurinë tuaj

   VAJI I ULLIRIT Ekzistojnë shumë mënyra për ta përdorur vajin e ullirit...

   Shëndetësia

   Pija që e largon urinë dhe i shkrinë dhjamërat!

   Humbja e kileve është proces në të cilin duhet të merren parasysh edhe...

   Reçeta

   Receta e Cekës - Tespishte

   PËRBËRËSIT: 1/2 kg gjalpë, 1/2 lit qumësht, 1/2 lugë...

   Sport
   • Brighton s’ka të ndalur, shënon sërish ndaj Man United

    Brighton e ka çuar në 3-1 epërsinë ndaj Manchester Unitedit në një ndeshje të Premierligës, që po zhvillohet momentalisht në “Amex Stadium” në Brighton. Gross shënoi nga...

    Më Shumë
   • Roma e nis në Torino sezonin e ri, formacionet zyrtare

    Torino dhe Roma do ta nisin edicionin e ri 2018/19, me ballafaqimin e tyre të sotëm në Stadiumin Olimpik të Torinos. Torino, që sezonin e kaluar e mbylli në vendin e nëntë pas dy fitoreve radhazi, do...

    Më Shumë
   • Ronaldo ia shkaktoi 3 lëndime portierit të Chievos

    Portieri i Chievos, Stefano Sorrentino, e kaloi natën në spital pasi u ndesh me Cristiano Ronaldon në ndeshjen e djeshme e cila ishte debutuese për portugezin. Ai sot i ka shfaqur dëmtimet e pësuara në rrjetin...

    Më Shumë

   City i pamëshirshëm ndaj Huddersfieldit, fiton me rezultat të thellë

   Manchester City e ka shënuar fitoren e dytë të stinorit të...

   Autogol qesharak në ndeshjen Man City –Huddersfield

   Manchester City e ka çuar në pesë gola epërsinë ndaj...

   Silva shënon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë, City thellon rezultatin

   Me fillimin e pjesës së dytë, Manchester City ka shënuar...

   Jesus shënon gol, City e dyfishon rezultatin

   Vetëm gjashtë minuta pas golit të parë të ndeshjes...

   Huddersfield ngushton epërsinë e Cityt, shënon golin e parë

   Huddersfieldi e ka shënuar golin e parë ndaj Manchester Cityt duke e...

   Jesus shënon gol, City e dyfishon rezultatin

   Vetëm gjashtë minuta pas golit të parë të ndeshjes...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Nëse Koreja Veriore nuk denuklearizohet, ja çka duhet të bëjë SHBA-ja

   Shkruan: Christian Whiton  Këshilltari i Sigurisë...

   Thoni jo 'këmbimit' të territorit shqiptar-shqiptar me Serbinë e Madhe kolonialiste dhe gjenocidale

   SHKRUAN: PROF.DR. MEHDI HYSENI Kësaj teme iu kam referuar (shqip e...

   A mundet Turqia t'i rishkruajë rregullat e menaxhimit të krizës?

   Shkruan: MOHAMED A. EL-ERIAN Qoftë rastësisht, apo në...

   Hashim Thaçi duket se nuk di çfarë thotë, as çfarë bën!

   SHKRUAN: ENVER BYTYÇI  Presidenti i Kosovës, Hashim...

   Dossier

   Flamuri grek mbi kullat e kalasë së Janinës, “edhe Aliu i Hankos do kthehej përmbys në varr po ta shihte”

   Nga Artan Lame Përsihatje flamujsh. Bajraku i Junanit mbi karakoll te Janin’ kalase. Ose e thene ne shqipe me te llagarte: Flamuri grek mbi kullat e kalase se Janines.   Duket pak kiç ai flamur mbi ato kulla, se...

   Planeti X

   Vende të cilat janë po aq misterioze sa Trekëndëshi i Bermudës

   Secili ka dëgjuar ose lexuar për Trekëndëshin e Bermudës dhe misteret rreth tij. Teoritë për këtë temë ndryshojnë nga të arsyeshme në qesharake, sidoqoftë, pa marrë parasysh...

   Vende të cilat janë po aq misterioze sa Trekëndëshi i Bermudës

   Secili ka dëgjuar ose lexuar për Trekëndëshin e...

   Alienët po dërgojnë sinjale nga një galaktikë e largët

   Një breshëri valësh të rralla kozmike janë duke i...

   Çka gjendet në anën tjetër të Hënës?

   Shembulli më tipik i asaj se, ajo që nuk e shohim, na frikëson,...

   Si t'i ndihmoni personit, të cilit i është bërë magji e zezë?

   Gjëja më me rëndësi është vetëdijesimi se...

   Auto&Tech
   Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?

   Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me rregullat...

   Më Shumë

   Lexus nuk pritet të krijojë ndonjë makinë, që ka edhe pjesën për bartjen e mallrave

   Po që se Mercedes e ka modelin X-Class, pse edhe Lexus mos ta ketë...

   Silver Ghost Collection nga Rolls-Royce, në nderim të “veturës më të mirë në botë”

   Në fillim të këtij vitit, Rolls-Royce ka njoftuar se do ta...

   Golf 2 përbën rreth 10% të makinave në Kosovë

   Një nga veturat më të hasura në rrugët e Kosovës...

   KOSOVA SOT TV
   Polici hero që shpëtoi vajzën dy muajshe (Video)

   Oficeri i policisë së Gjeorgjisë Nick St Onge është duke u përshëndetur si një hero për shpëtimin e një vajze 2-muajshe që gati po vdiste. Ai ishte përgjigjur në një...

   Më Shumë

   Fenomeni “Kiki Challenge”: këto dy fermerë indianë shpallen yje absolutë (Video)

   Rrjetet tashmë janë pushtuar nga fenomeni i ri viral “Kiki...

   Kamera xhiron gjithçka: Pronari i dyqanit e lufton hajnin me armë (Video)

   Është publikuar një video shokuese që shfaq një hajn...

   Papagalli i arratisur e shan zjarrfikësin

   Një aksion i pazakontë i shpëtimit të papagallit u zhvillua...

   OK KIDS
   Sigurisht nuk e keni ditur

   Krokodili nuk mund ta nxjerrë gjuhën jashtë. Kërmilli mund të flejë tre vjet. Foshnjat lindin pa kapakë të gjunjëve. Ato nuk shfaqen deri kur fëmija t’i mbushë 2 deri në 6...

   Me Shume

   Zgjidhet sekreti i kuzhinës

   Ajo që i bën ëmbëlsirat të fryhen Çfarë...

   Kush e bëri taksinë e parë?

   “Gottlieb Daimler” e prodhoi taksinë e parë në...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >