Kosova Sot

Investitorėt braktisin Kosovėn

Lajme >

Pasiguria detyron kompanitë të lëvizin kapitalin “Kam frikën se po nuk ndodhi ky zhbllokim i situatës edhe biznese të tjera vendore do të largohen nga Kosova”, tha Sylejman Konushefci, që sivjet...

Investitorėt braktisin Kosovėn

Pasiguria detyron kompanitë të lëvizin kapitalin “Kam...

Arrestohet njė person nė Francė, dyshohet se ndihmoi terroristėt

Policia franceze ka arrestuar një person që besohet se ka ndihmuar...

Gjermania me plan 6 pikėsh pėr tė fituar ISIS

Ministrja e brendshme e Gjermanisë, Ursula von der Leyen (57, CDU), ka...

Sami Kurteshi e quan ilegal vendimin e Kryesisė pėr suspendimin e opozitės

Lëvizja Vetëvendosje kanë mbajtur një konferencë...

Milaim Zeka ka njė pyetje pėr qeveritarėt

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar pas marrjes së lajmit se shteti...

Prokuroria ngrit aktakuzė ndaj sulmuesit tė eskortės sė kryeministrit

Departamenti për Krimeve të Rënda në Prokurorinë...

Kerry takon Mustafėn, Thaēin dhe Stojanovicin nė Aeroportin e Prishtinės

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, nesër gjatë qëndrimit...

Itali: Arrestohet shqiptari me 4 kg kokainė

Një 40-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse zgjedhjet do tė mbaheshin kėtė vit, pėr cilėn parti do tė votonit?

 • LDK
  100%
 • PDK
  0%
 • VV
  0%
 • AAK
  0%
 • Nisma
  0%
 • Asnjërën
  0%
 • Nuk e di
  0%

  Politikani mė i fuqishėm i Nju Jorkut dėnohet pėr ryshfet

  Njëri nga politikanët më të fuqishëm të Nju...

  VIP

  Ja si duket Enca si bionde (Foto)

  Këngëtarja Enca Haxhia eksperimenton mjaft me dukjen e saj. Flokët i ka ngjyrosur me ngjyra të ndryshme, e këtë herë ka provuar edhe ngjyrën e bardhë. Ajo ka publikuar një foto në llogarinë e saj në Instagram, ku shihet me flokë të bardha, por që në kokë ka vendosur një parukë dhe nuk bëhet fjalë për ngjyrosje, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Megjithatë ajo duket mjaft bukur si e tillë. (Kosova...

  Shėndetėsia

  6 ilaēet natyrale pėr shėrimin e tė thatit nė lukth

  Mundimet, oreks i dobët, pengesa në tretje dhe dhimbjet janë vetëm disa nga...

  VIP

  Ky ėshtė babai i djalit tė Ēiljetės (Foto)

      Këngëtarja Çiljeta Xhilaga e ruan me fanatikë mjetën...

  VIP

  Ja si duken vetullat tattoo tė Samantės (Foto)

  Këngëtarja Samanta Karavella ka thënë se ka kryer operacione plastike, edhe pse...

  Femra

  Luftojini aknet nė mėnyrė natyrale

  Nëse keni probleme të vazhdueshme me aknet dhe kurrsesi nuk gjeni ilaçin e duhur...

  VIP

  1 milionė pėr ‘Kapi lekt’ (Video)

  Reperët 2 Ton dhe Vig Popa kanë publikuar një bashkëpunim para disa...

  VIP

  Kim 'ēmend' fansat me foto nudo (Foto)

  Kim Kardashian ka ndezur fansat e saj, teksa ka postuar dy fotografi në Instagram nga xhirimet...

  Sport
  • Milan dhe Liverpool, shkėmbejnė lojtarėt

   Milani dhe Liverpooli po përgatiten të arrijnë një marrëveshje për shkëmbimin e lojtarëve gjatë afatit kalimtar të janarit. Pjesë e kësaj marrëveshje priten të jenë Mario...

   Më Shumë
  • Enrique: Ramos ka tė drejtė

   Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se Sergio Ramos ka të drejtë në deklaratën e tij se dominimi i Barcelonës nuk do të zgjasë përgjithmonë. Ramos kishte deklaruar se...

   Më Shumë
  • Carvajal mungon njė muaj

   Real Madrid po vazhdon të përballet me lëndimin e vazhdueshëm të lojtarëve. Dani Carvajal i është shtuar listës së mbrojtësve të lënduar për Real Maridin. Carvajal do...

   Më Shumë

  Cana, nė mesfushė pėr sfidėn kundėr Lyonit

  Mungesat e shumta të skuadrës së Nantës kanë...

  Babai i Neymar e konfirmon tė ardhmen e futbollistit

  Neymar do të nënshkruajë kontratë të re me...

  Ēka ka tė re nga lėndimet te Arsenali?

  Laurent Koscielny pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e...

  Nuk do ta besoni cilin sulmues e kėrkon Real Madrid

  Real Madrid ka befasuar duke shprehur interesim për transferimin e...

  Lazio nė krizė, Pioli rrezikon shkarkimin

  5 humbje në 7 ndeshjet e fundit dhe vetëm 1 pikë e grumbulluar...

  Toto Wolff: 2016-ta do tė jetė vit spektakolar

  “Botërori i vitit të ardhshëm në Formula 1 do të...

  Opinione

  A ėshtė Siria fillimi i fundit tė Putinizmit?

  Shkruan: Colbert I. King Rusët po kthehen në shtëpi të...

  Pushteti pa autoritet

  Shkruan: Arben Hoxha Masat represive policore mbi opozitën Si...

  Ēka pas pėrmbysjes sė Qeverisė?

  Shkruan: Haki N.Bunjaku Pushteti nuk është në gjendje...

  Prangat e Albinit, turpi i Prishtinės

  Shkruan: Andi Bushati Ndoshta sot ka shumë njerëz që...

  Dossier

  Si u survejuan kosovarėt qė shkuan nė Tiranė pėr festimet e Pavarėsisė mė 1969?

  Sot ekskluzivisht është botuar të plotë një relacion sekret të zëvendësministrit të Brendshëm, Rexhep Kolli, drejtuar Sekretarit të Komitetit Qendror të PPSH-së, Ramiz Alia, lidhur me...

  Planeti X

  Njė tregim i vėrtetė rreth rrėmbimit tė djajve

  Çka i ndodhi Markut, i cili nuk beson në fantazma?   Ka shumë tregime rreth fantazmave që pushtojnë rrugët, nga njerëzit e zhdukur deri te bërtitjet nga rrugët e shkreta. Ky tregim i...

  Njė tregim i vėrtetė rreth rrėmbimit tė djajve

  Çka i ndodhi Markut, i cili nuk beson në fantazma?   Ka...

  Japonia zien nga tregimet rreth shpirtrave tė cunamit

  Pas cunamit të vitit 2011, që mbyti më shumë se 20.000...

  Djaloshi qė shihte pa sy

  Pasi që sytë e tij ishin sëmurë nga kanceri, Ben Underwood...

  Bodi, qyteti fantazmė nė SHBA

  Bodi, Kaliforni, është një qytet fantazmë në lindje...

  Auto&Tech
  6 dallimet qė tregojnė nėse mbushėsi ėshtė origjinal apo falso (Foto)

  Jemi dëshmitarë të falsifikimi të thuajse të gjitha mjeteve elektronike. Nëse doni të blini një mbushës për telefonin tuaj dhe dyshoni se a është origjinal apo jo, atëherë shihni...

  Më Shumë

  Nuk ėshtė veturė ėshtė BMW (Foto)

  Kjo nuk është një makinë si ne e shohim atë, BMW 750x...

  Porsche 911 Turbo S (Foto)

  Në fillim të vitit 2016 në North American International Auto...

  LG e bėn lansimin global tė modelit Zero

  LG ka njoftuar se është duke e filluar lansimin global të...

  KOSOVA SOT TV
  A ėshtė kjo tifozja mė e zjarrtė ndonjėherė (Video)

  Erica Skuta është një tifoze e zjarrtë e skuadrës së hokejit Minnesota Wild, jeton në Zelandën e Re dhe i ndjek gjithnjë ndeshjet e saj dhe deri këtu nuk ka asnjë gjë të...

  Më Shumë

  Momenti kur drejtuesi i Lambos shtyp 3 persona (Video)

  Këto pamje tregojnë momentin kur një 24-vjeçar...

  Hakeri shmang gjobėn me anė tė njė videoje nė YouTube (Video)

  Nëse kopjoni materiale pa marrë autorizimin, ose shkarkoni filma...

  Shokuese: Bebja bie nga makina nė lėvizje (Video)

  Kjo video tregon momentin kur një bebe bie nga një makinë...

  OK KIDS
  A e keni ditur?

  -Fizicienti anglez Sir Tim Berners Lee njihet për zbulimin e World Wide Web-it (Internet) më 1989. Që atëherë ai ka vazhduar zhvillimin e standardeve të ueb-it dhe projekteve të tjera të lidhura me...

  Me Shume

  Pse janė stinėt tė ndryshme rreth botės?

  Pse është dimër në Amerikën Veriore kur...

  Emrat mė qesharak tė kafshėve shtėpiake

  Çdo vit , Kompania Veterinare e Sigurimit të Kafshëve bën...

  UĒK

  Shkrepi ideali etja për liri, Zjarri i lirisë që vëlonte...

  >