Serbia i dërgon Francës dokumentacion shtesë për Haradinajn - Lajme - Kosova Sot
Serbia i dėrgon Francės dokumentacion shtesė pėr Haradinajn

Serbia i dėrgon Francės dokumentacion shtesė pėr Haradinajn

Ministria e Drejtësisë i ka dërguar sot Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, raporton Tanjug, tranmsmeton Kosova Sot Online.

 Franca tani do ti përgjigjet sot kërkesave të  autoriteteve të Serbisë dhe Kosovës për lirimin ose ekstradimin  në Serbi,të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt.

(Kosova Sot)

20 orë e 51 minuta më parë
20/01/18
aaaaaaaa