Momenti kur sulmuesi në Paris merr peng ushtaren para se të vritet nga policia (Video) - Lajme - Kosova Sot
Momenti kur sulmuesi në Paris merr peng ushtaren para se të vritet nga policia (Video)

Momenti kur sulmuesi në Paris merr peng ushtaren para se të vritet nga policia (Video)

Pamjet nga kamerat e sigurisë paraqesin momentin kur Ziyed Ben Belgacem mori peng një ushtarë në aeroportin ‘Orly’ në Paris. Sulmuesi, Ziyed Ben Belgacem u qëllua për vdekje disa minuta më vonë.

Edhe pse hetimet për zbardhjen e motiveve të agresorit vazhdojnë, babai i tij këmbëngul se i biri nuk është ekstremist dhe se veprimet e tij ishin pasojë e pijes dhe drogës.

(Kosova Sot)

 

2 orë e 53 minuta më parë
21/06/18