New York Times: Trump u tha rusëve se shefi i FBI-së është “i çmendur” - Lajme - Kosova Sot
New York Times: Trump u tha rusëve se shefi i FBI-së është “i çmendur”

New York Times: Trump u tha rusëve se shefi i FBI-së është “i çmendur”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u ka thënë zyrtarëve rusë në Shtëpinë e Bardhë se me shkarkimin e drejtorit të FBI-së James Comey ka shmangur “një presion të madh” me të cilin ishte përballur për shkak të hetimeve aktuale për Rusinë dhe zgjedhjet presidenciale amerikane, shkruan të premten gazeta “New York Times”, transmeton Reuters.

Gazeta i referohet dokumentit, përmbajtjen e të cilit “New York Times” ia ka lexuar një zyrtar i paemëruar amerikan.

(Kosova Sot)

1 orë e 50 minuta më parë
24/06/18