Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe - Lajme - Kosova Sot
Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova.

Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe.

Kryetari aktual i Listës Serbe, Slavko Simiq mendohet që të kyçet në ndonjë post në Prishtinë pas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë së re.

(Kosova Sot)

14 orë e 54 minuta më parë
19/07/18