Vietnam, shkon në 54 numri i viktimave nga përmbytjet - Lajme - Kosova Sot
Vietnam, shkon nė 54 numri i viktimave nga pėrmbytjet

Vietnam, shkon nė 54 numri i viktimave nga pėrmbytjet

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Vietnam. Numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur.

Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë. Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 të zhdukur.

(Kosova Sot)

21 orë e 27 minuta më parë
20/01/18
aaaaaaaa