Gjen mjetin shpërthyes teksa punon në oborr qytetari nga Klina - Lajme - Kosova Sot
Gjen mjetin shpërthyes teksa punon në oborr qytetari nga Klina

Gjen mjetin shpërthyes teksa punon në oborr qytetari nga Klina

Gjen mjetin shpërthyes teksa punon në oborr qytetari nga Klina

Një person nga fshati Caravik i Klinës, derisa ishte duke punuar në oborrin e tij ka hasur në një mjet shpërthyes dhe menjëherë ka lajmuar njësitet policore.

Këto të fundit kanë siguruar vendin e ngjarjes dhe njësitet e FSK-së dhe KFOR-it për deminim kanë tërhequr mjetin e dyshuar të kategorisë N-9 në mënyrë të sigurt.

 (Kosova Sot)

16 orë e 55 minuta më parë
19/07/18