A e dini pse mjaullijnë macet? - OK KIDS - Kosova Sot
A e dini pse mjaullijnë macet?

A e dini pse mjaullijnë macet?

Macet mjaullijnë për të komunikuar me njerëzit. Ato janë të afta të bëjnë 100 tinguj të ndryshëm ndërsa qentë vetëm 10,transmeton Kosova Sot Online.

Poashtu macet kanë rreth 20 muskuj në zonën e veshit dhe mund t’i rrotullojnë ato deri në 180 gradë.

(Kosova Sot)

17 orë e 37 minuta më parë
26/05/18