Kosova Sot

Xhamia e Madhe, mė e vjetėr se xhamitė e Stambollit

Lajme >

Kupolat e saj janë mahnitëse Kjo xhami ka arkitekturë shumë të pasur dhe një ndërtim të kupolave që është karakteristikë orientale,  në veçanti e stilit osman, që...

12 orë e 51 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Foto sa 1000 fjalė! Edhe te qeni vėrehet mungesa e ujit nė Vushtrri (Foto)

Vushtrriasit këtë verë më shumë se kurrë më...

8 orë e 34 minuta më parë

Kriza greke nė meny restoranti: Greku ofron “Merkelin e ėmbėl”

Kthesat pa fund të tragjedisë financiare greke, mund të mos i...

9 orë e 8 minuta më parë

Tre muaj pas lindjes peshon vetėm 2.4 kg

Secili prind dëshiron që fëmijët t’u rriten të...

9 orë e 12 minuta më parë

Aksion pėr rritjen e ēmimit tė fasules nė Kosovė (Foto)

Sikur shumë shpesh ulen çmimet në Kosovë dhe për...

9 orë e 27 minuta më parë

Nuk mund ta besoni se sa e pagoi pushuesi nga Kosova njė pako Paracetamol nė Durrės! (Foto)

Paracetamoli është analgjetik që përdoret kundër...

9 orë e 30 minuta më parë

Shqiptarėt e Britanisė “ua shohin sherrin” refugjatėve nė Lamansh

Edhe shqiptarët e Britanisë janë prekur nga kriza e...

9 orë e 59 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.07

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.44

JPY

70.45

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.04

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kallashi po fejohet

Valltarja Donjeta Kosumi-Kallashi e ka ndarë mendjen, shumë shpejt do të fejohet. E njohur për vallëzimin dhe linjat, sipas Kosovares, Kallashi shumë shpejt do e mbajë unazën në gisht. Por unazën e kujt do e pranoj Kallashi ende nuk dihet. E kontaktuar ajo nuk e ka mohuar lajmin. “Ju lajmërohem më vonë”, ka thënë shkurt ajo.

Shėndetėsia

Arrat pastrojnė gjakun dhe zorrėt, shėrojnė mushkėritė

Arrat (Juglans regia) përdoren në shumë mënyra, më së shpeshti si...

VIP

Publikohet kėnga e Unikatilit (Video)

Tashmë është publikuar kënga e shumëpritur e Unikatilit. Kënga...

VIP

Vallėzimi seksi i Erės (Video)

Era dhe Ledri po paraqiten bashkë në shumicën e koncerteve për shkak të...

Femra

Vithe tė forta braziliane pėr vetėm 6 minuta ushtrime (Video)

Ushtrimi 1 : ·         Shtrijuni në...

VIP

“Elifi” rrėfen ngjashmėrinė me shqiptarėt

Fama e saj ka kaluar kufinjtë e Turqisë, duke u bërë simbol i femrës...

VIP

Ndryshimet ēuditėse tė motrave Istrefi (Foto)

Njëra është nënë, tjetra sjell hite e tjetra nuk shfaqet shumë...

Dashuri

Largoni turpin per marredhenie te shkelqyer ne shtrat

Kush vuan nga problemet seksuale, përpiqet që t’ua fshehë jo vetëm...

Sport
 • Shikoni ēfarė penalltie pret Casillas (Video)

  Iker Casillas ka treguar një formë shumë të mirë për skuadrën e tij të re, Porton. Ai ka qenë vendimtar për skuadrën e tij në takimin ndaj Valencias, i cili përfundoi 0-0 në...

  Më Shumë
 • Wolfsburg fiton Superkupėn e Gjermanisė (Video)

  Skuadra e Wolfsburg ka arritur ta fitojë Superkupën e Gjermanisë, pasi mposhti Bayern Munchen pas penaltive, pasi koha e rregulltë u mbyll 1-1. Bayerni e dominoi sfidën në përgjithësi, por kësaj rradhe...

  Më Shumë
 • Ronaldo tregon sekretin e gjuajtjeve tė lira

  Cristiano Ronaldo ka vendosur të tregojë edhe një herë tjetër sekretin e gjuajtjeve të lira të tij. Ronaldo e ka treguar sekretin e gjuajtjeve të lira të tij shumë kohë më...

  Më Shumë

Mposhtet Juventus

Juventusi është mposhtur me rezultat 2-0 në miqësoren e...

9 orë e 45 minuta më parë

Tė dielėn gara zyrtare e drag race nė Kosovė

Në ditën e parë të garës më të madhe jo...

9 orë e 50 minuta më parë

Ēfarė basti i kishte ofruar Ronaldo - Fergusonit?

Cristiano Ronaldo dhe Sir Alex Ferguson ishin shumë të lidhur me...

10 orë e 8 minuta më parë

Man. City-Roma arrijnė akordin, Dzeko te verdhekuqtė

Arrihet akordi. Edin Dzeko do të shkojë te Roma. Siç bën...

11 orë e 42 minuta më parë

Lojtari i Marsille, i shėnon eurogol Buffonit (Video)

Romain Alessandrini, është protagonist i një supergoli të...

11 orë e 59 minuta më parë

Formacionet zyrtare: Wolfsburg – Bayern Munich

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes finale të...

12 orë e 11 minuta më parë
Opinione

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Myslimanėt, nė mes ISIS-it dhe "terroristėve intelektualė"

Shkruan: Armend Halimi  Shteti të luftojë...

Demagogjia pro e contra Gjykatės Speciale

Shkruan: Fatos Aliu Çfarë Gjykate Speciale i duhet...

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Dossier

Letra e 1952/ Ish sekretari i Bajram Currit, pse dėshtoi protokolli i Aleksandrisė pėr shqiptarėt nė vitin 1948

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Krateret e ēuditshme nė Siberi mund ta zbulojnė misterin e Trekėndėshit tė Bermudės

Më herët gjatë këtij vitit, në Siberi kishin filluar të shfaqeshin vrima gjigante, duke ndikuar në daljen e teorive të shumta rreth origjinës së tyre. Tani, shkencëtarët mendojnë...

Krateret e ēuditshme nė Siberi mund ta zbulojnė misterin e Trekėndėshit tė Bermudės

Më herët gjatë këtij vitit, në Siberi kishin filluar...

Njerėzit kanė prejardhje nga jashtėtokėsorėt?!

Hulumtuesit nga Universiteti i Shefildit dhe Universiteti i Bukinghemit...

Njerėzit i ikin lumturisė me vetėdije tė plotė?!

Për arsye të ndryshme, është parë se me miliona...

Gjurmėt nė varr

Gishti i akuzimit publik u drejtua kah një plake. Historianët nuk...

Auto&Tech
Krijohet ora e parė nė botė pėr tė verbrit (Foto)

Një kompani teknologjike ka krijuar orën e parë në botë të Brailit. Kompania e Koresë së Jugut ‘Dot’, ka krijuar një pajisje që përdor një ekran të Brailit që...

Më Shumë

A po shkon Apple drejt rrugės sė Nokia?

Analistët thonë se Apple do ta humbë dominimin në...

13 orë e 58 minuta më parë

Facebook urdhėrohet tė lejojė pseudonimet nė Gjermani

Një mbikëqyrës i Facbook-ut në Gjermani urdhëroi...

14 orë e 20 minuta më parë

Google Glass u vijnė nė ndihmė mjekėve

Syzet inteligjente të Google janë ende në fazën e...

15 orë e 10 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ajo qė bėn kjo dermatologe do ua shpifė (Video)

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Nëse jeni tipa që u pëlqen shtrydhja e puçrrave, atëherë jeni në vendin e duhur. Nëse jo, ekziston mundësia të mos hani bukë sot nëse shihni këtë...

Më Shumë

Polici e theu xhamin e veturės, pėr tė shpėtuar fėmijėn qė po “piqej” brenda (Video)

Brenda makinës së parkuar para një dyqani në New Jersey...

10 orë e 57 minuta më parë

Top 10 misteret e botės qė nuk mund tė shpjegohen (VIDEO)

Bota është e përfshirë nga shumë mistere, por 10 prej...

11 orë e 23 minuta më parë

Raportimi i kėtij gazetari ėshtė i jashtėzakonshėm (Video)

Një gazetar në Birmani ka raportuar nga terreni në...

12 orë e 46 minuta më parë
OK KIDS
Disa nga llojet e kafshėve helmuese

Kobra Cili është dallimi në mesin e kafshëve helmuese? Kafshët helmuese përmbajnë toksinë (helm) në pjesë të trupit të tyre, sikurse lëkura, organet, apo kthimi në...

Me Shume

Miku mė i mirė i njeriut

Kush është miku, apo shoku më i mirë i njeriut? Qeni, me...

A e dini se ...

-E ëma e Adolf Hitlerit, derisa ishte shtatzënë në të,...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...