Kosova Sot

Viktimat e dhėndrit vrasės, mes Kosovės dhe Gjermanisė

Lajme >

Plaga tragjike e emigrimit Familja Morina nga Malisheva jeton me frikë Në njërën anë mërzia dhe dhimbja që kishin për djalin që ua kishin vrarë, në anën tjetër gjendja e...

11 orë e 23 minuta më parë

Kosova, nė mėshirėn e diasporės

19 orë e 3 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Riformatohet diplomacia e Kosovės: Kėta janė ambasadorėt e rinj

Diplomacia e Kosovës shumë shpejt do të freskohet me emra...

3 orë e 24 minuta më parë

Lirohet djali i kryetarit tė Bujanocit

Në një aksion të policis javën e kaluar, në komunat...

3 orë e 26 minuta më parë

Kjo vajzė punėsoi njė burrė pėr t’ia vrarė prindėrit

Nga jashtë, Jennifer Pan duket sikurse një ‘fëmijë i...

3 orë e 33 minuta më parë

Muri nė kufi tė Hungarisė ndalon hyrjen e 300 mijė emigrantėve

Rreth 250 deri 300 mijë emigrantë kanë mundur të hyjnë...

4 orë e 18 minuta më parë

'Rivaliteti mes Thaēit e Veselit pengesė pėr Specialen' (Video)

Petrit Zogaj prej FOL ka thane se kjo kohe nuk asht e nxet jo vetem si kohe por...

4 orë e 28 minuta më parë

Arrestohet i riu nė Tiranė, lėvizte me kallashnikov nė makinė

Policia e Tiranës ka vënë sot në pranga 35-vjeçarin...

4 orë e 52 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.76

ALL

0.71

GBP

1.06

CHF

6.87

CNY

136.72

JPY

70.61

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.06

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kate Moss e dashuruar nė David Beckham

Kate Moss ka thënë se do të donte të ishte Victoria Beckham, pasi është e dashuruar pas bashkëshortit të saj, David Beckham. Supermodelja e bëri këtë deklaratë gjatë një interviste për revistën “Stylist”. Ajo u pyet se cila ish – Spice Girls do të dontë të ishte dhe 41 – vjeçarja u përgjigj: “Victoria, pasi ajo është e martuar me David Beckham”. Pavarësisht jetës si...

Femra

Zgjidhja e telasheve verore me flokėt

Problemet me flokë shumë shpesh paraqiten në momentet kur dielli fillon të...

VIP

Teuta pėrkrah Dhuratėn, poston kėngėn e saj nė Facebook (Foto)

Ka 3 ditë që nga lansimi i këngës ‘Bone pa mu’ nga...

Shėndetėsia

Dobitė shėruese tė gjetheve tė karotės

Gjethet e karotës kanë paksa shije të hidhur, por janë shumë të...

VIP

Tezja Erė me Renee (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi është shumë e anagzhuar me koncerte të shumta...

VIP

Ed Sheran ndihmon shokun e tijė ti propozojė tė dashurės sė tij para 80000 vetėsh

Basisti i bendit Kodaline u ul në gjunjë, para 80000 vetave që ti propozonte të...

Shėndetėsia

Si tė evitoni pagjumėsinė pėr shkak tė tė nxehtit

Disa preferojnë që në dhomat e gjumit të fusin edhe klimatizues, por...

Dashuri

6 pozicione qė do ta ndezin jetėn tuaj seksuale

Disa nga këto pozita, kërkojnë bukur shumë fleksibilitet; andaj mos e humbisni...

Sport
 • Konfirmohet: Talenti Badalli provohet te Hajvalia

  Ish-futbollisti i Kukësit dhe Lirisë, Eduard Badalli, do të provohet për disa ditë te skuadra e Hajvalisë. Eduard Badalli do të promovohet për disa ditë me radhe të skuadra e Hajvalisë,...

  Më Shumë
 • Zgjedhjet nė FIFA, Platini drejt zyrtarizimit tė kandidaturės

  Michel Platini do të shpallë shumë shpejt kandidaturën e tij për Presidencën e FIFA-s, për të zëvendësuar Joseph Blatterin e dorëhequr tashmë, por në detyrë deri në...

  Më Shumë
 • Adnan Januzajt ia huqin mbiemrin nė SHBA (Foto)

  E pabesueshme, por e vërtetë. Një gazetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ia ka huqur komplet mbiemrit të Adnan Januzajt. Talenti kosovar i Manchester Unitedit, që shënoi golin e tretë...

  Më Shumë

Duka-Rama takim nė Kryeministri pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi

Ndeshja e kthimit “Shqipëri-Serbi”, e cila do të...

3 orë e 44 minuta më parë

Hallaci: Ndaj Legias do tė japim maksimumin

E pamundura nuk ekziston për Kukësin. Kapiteni i verilindorëve...

4 orë e 9 minuta më parë

Mirel Josa: Pėr nė ėshtė historike. Agjė nuk ka mbaruar

Mirel Josa nuk është ndër ata trajnerë që fluturon pas...

4 orë e 33 minuta më parë

Skėnderbeu fiton ndaj Milsamit

Sënderbeu është fare pranë shkrimit të një prej...

5 orë e 4 minuta më parë

Drogba lojtar i Montreal

Legjenda e Chelseas, Didier Drogba është bërë me...

5 orë e 13 minuta më parë

“Elbasan Arena” gati pėr ndeshjen e Skėnderbeut nė Champions

Punimet në “Elbasan Arena” vazhdojnë një javë...

5 orë e 28 minuta më parë
Opinione

Lufta Civile e Evropės

Shkruan: Anne-Marie Slaughter E ardhmja e...

SHBA, na shpėtove e na ke fikė!

Shkruan: Haki N. Bunjaku PERËNDIMI IA QËLLOI ME RUGOVËN,...

Gjermania, Greqia dhe e ardhmja e Evropės

Shkruan: Jeffrey D. Sachs Presioni i tepruar mbi Athinën jep...

Kundėr pushtetit diktatorial

Shkruan: Faik Krasniqi Intelektualët duhet të ngrenë...

Dossier

Letra e fratit franēeskan / Mbreti Zog A kishte sekretar privat gjerman?!

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Marrėveshjet sekrete tė alienėve me njerėzit

Në një artikull të shkruar nga Dr. James Preston, flitet për një marrëveshje që mund të jetë lidhur midis alienëve të mëdhenj, gri dhe ‘Qeverisë sekrete nën hije’. Aty...

Marrėveshjet sekrete tė alienėve me njerėzit

Në një artikull të shkruar nga Dr. James Preston, flitet...

Aplikacioni qė ju “bashkon” me familjarėt e vdekur

Pothuajse të gjithë njerëzit shpresojnë të ribashkohen...

Misteri i UFO-ve tė Papua Nju Guinesė

Në prill të vitit 1959, një prift i respektuar anglikan, William...

Shkrirja misterioze e kullės ruse

Kulla ruse Zverev, e cila gjendet buzë detit Baltik, në Kronstatin...

Auto&Tech
Pushtimi i Rrjeteve Sociale

Çfarë ndodh në internet, kur sot ka më shumë se 800 rrjete sociale aktive?  Kur flitet për rrjetet sociale, të gjithëve u shkon mendja te “Facebook” ose “Twitter”. Por,...

Më Shumë

“Drift” me makinė nė njė rrethrrotullim tė Tiranės (Video)

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, tregon një...

6 orë e 9 minuta më parë

Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

Motorola Moto G (gjenerata e tretë) është prezantuar zyrtarisht,...

6 orë e 34 minuta më parë

Google+ dhe YouTube po ndahen

Google zyrtarisht po divorcon profilet e Google+ nga shërbimet më...

9 orë e 33 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Filmohet duke u zhveshur nė banjo (Video)

Është regjistruar si zhvishet në banjo, por ajo dërgon një mesazh të fortë. Shih këtë video dhe do të kuptoni mesazhin e fortë që dërgon kjo vajzë.  

Më Shumë

E provokon kushėrira e tė dashurės dhe ai…

Ai thjesht nuk mund të ndalet “së përplasuri”...

3 orë e 36 minuta më parë

Shkon tė kontrollojė vajzėn nėse ka fjetur, por e gjen me…(Video)

Ky është momenti kur një nënë shkon të shohë...

4 orë e 31 minuta më parë

Orangutani puth barkun e gruas shtatėzėnė (Video)

Një burrë dhe një grua që ishte shtatëzënë...

4 orë e 46 minuta më parë
OK KIDS
Fillimi i tė shkruarit

Shkrimi ishte zbuluar në Mesopotami, rreth vitit 3.200 para erës së re. Qytetet ishin rritur aq shumë, saqë njerëzit më nuk mund të bënin tregti duke mbajtur çdo detaj përmendësh....

Me Shume

Fakte rreth Gjeorgjisė

Sipërfaqja: 70,000 km2 Numri i banorëve (të gjitha të...

Kėnga e erės

Nga Kerol Mur Ishte një ditë e rëndomtë, sikur një...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...