Kosova Sot

Rektori nė luftė me senatorėt

Lajme >

Bllokohet puna e Rektoratit të UP-së Profesorët senatorë tentojnë ta gradojnë vetveten Senati i Universitetit të Prishtinës duket se po e pengon punën e rektorit Ramadan Zejnullahu. Në...

4 orë e 12 minuta më parë

150 zeje i ‘pėrpiu’ koha

2 orë e 39 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Duke ikur prej Policisė, u mbyt nė lumė

Policët e kishin rrethuar shtëpinë djaloshit, që dyshohej...

10 minuta më parë

Digjen pishat nga zjarri nė Elbasan

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë...

19 minuta më parë

Serbi Gravriq tri herė kishte ardhur me eksploziv nė Prishtinė

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Drita Hajdari, ka...

26 minuta më parë

Daēiq akuzon Prishtinėn, thotė se do ta luftojė pranimin e Kosovės nė UNESCO

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka...

30 minuta më parë

Mė 2050, bota do t’i ketė 9.7 miliardė banorė: Ja cili do tė jetė populli mė i madh nė botė

Hulumtuesit e Kombeve të Bashkuara, kanë bërë të ditur...

36 minuta më parë

Rama: Pos shqiptarėve, edhe anglezėt e norvegjezėt janė pjesė e kauzės barbare tė ISIS-it

Edi Rama ka thënë se nuk janë vetëm shqiptarët që...

45 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

138.95

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.76

CNY

135.58

JPY

69.88

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Publikohet 'Holla' nga Tuna e Cozman (Video)

‘Holla’ është kënga më e re që i është shtuar tregut muzikor shqiptar. Kënga vjen në interpretim të Tunës dhe reperit Cozman, i cili njëherësh është i dashuri i saj. Kënga është ritmike dhe shumë verore, ku çifti shfaqin skena të nxehta bashkë, transmeton Kosova Sot. Kënga është prodhim i Zzap n'Chriss, teksti është shkruar nga Cozman dhe Mozzik, ndërsa për klipin...

Shėndetėsia

Fuqia e bimės qė vjen drejtpėrdrejt nga kopshti

Dihet që vitamina C është antioksiduesi kryesor në trupin e njeriut, i cili...

VIP

'Falma zemrėn' thotė Ermali (Video)

‘Falma zemrën’ është kënga më e re e publikuar nga Ermal...

Femra

7 ngjyra tė buzėkuqve nga revytė e modės

Nëse keni vendosur të blini buzëkuq të ri, pse të mos i provoni...

VIP

Beyonce sėrish shtatzėnė, pret fėmijėn e dytė

Blue Ivy, vajza e çiftit Beyonce dhe Jay Z do të ketë një motër ose...

VIP

Elvana Gjata ndėr tė parat nė Monako (Foto)

Më herët u bë senzacion me këngën ‘Puthe’, ku të...

Dashuri

Seksi dhe 6 urdhėresat e tij tė nxehta

Pranoni trupin tuaj I dashuri juaj / burri nuk është nëna juaj mik, mikeshë,...

Sport
 • PSG blen yllin e Man.Utd pėr 63 mln euro

  Pas shumë tratativash më në fund PSG ka blerë mesfushorin argjentinas të Junajtid, Angel Di Maria. Argjentinasi pritet të kryejë vizitat mjekësore dhe të firmosë kontratën ditën e...

  Më Shumë
 • Ibra transferohet te United?

  Zlatan Ibrahimovic ka deklaruar se skuadra e tij e ardhshme do të jetë një befasi, befasi e madhe. Kurse, e përditshmja britanike “Telegraph” raporton se sulmuesi i Paris Saint-Germain mund të transferohet...

  Më Shumë
 • Maradona premton ta luftojė mafinė nė FIFA

  kona e Argjentinës, Diego Maradona ka thënë se do të jap gjithçka nga vetja e tij që ta luftojë mafian që është brenda FIFA-s, nëse zgjedhet president i kësaj organizate. Maradona ka...

  Më Shumë

Shqipėri – Serbi mė e rėndėsishme se vizita e Bushit e Papės

Mediat serbe janë duke u befasuar me kryeministrin e Shqipërisë,...

54 minuta më parë

Nuk di ku ėshtė Di Maria

27-vjeçari ka kaluar një sezon zhgënjyes në Old Trafford...

1 orë e 4 minuta më parë

“Paraqitja kundėr Realit na jep shumė besim”

Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic beson se paraqitja e ekipit të tij...

1 orë e 23 minuta më parë

Karabeci do tė bashkohet me Tiranėn nė Mavrovė

Erando Karabeci djeg me shpejtësi etapat e rikuperimit. Mesfushori i...

1 orë e 46 minuta më parë

Barcelona, Messi dhe Macherano “surprizojnė” skuadrėn

Lionel Messi dhe Javier Mascherano hedhin pas krahëve zhgënjimin e...

1 orë e 56 minuta më parë

Laēi, Cetkovic rikthehet nė muajin Nėntor

Laçi do ta nisë sezonin e ri pa shërbimet e mesfushorit...

2 orë e 3 minuta më parë
Opinione

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Dossier

E panjohur/ Spiuni i famshėm shqiptar, Si u vodhi anglezėve “dokumente tė luftės” pėr t’ia shitur Hitlerit

Dosier/ Letërkëmbimi që zbulon shqiptarin i cili u bë i famshëm nga spiunimi, por emri nuk bëhet i ditur Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i...

Planeti X

Personat qė u zhduken pėrmbi liqen

Në mbrëmjen e 23 nëntorit të viti 1953 një kontrollues i radarëve kishte sinjalizuar për një objekt të paidentifikuar përmbi liqen, objekt i cili ishte bashkuar me anijen kozmike F-89C. Kontrolluesit...

Personat qė u zhduken pėrmbi liqen

Në mbrëmjen e 23 nëntorit të viti 1953 një kontrollues...

Ekspertėt: Jeta pėrtej tokės, e pashmangshme

Dr. Seager, e cila është profesoreshë e Shkencave Planetare dhe...

Mrekullitė qė pranohen si tė vėrteta nga Kisha katolike

Janë të shumta ngjarjet që konsiderohen çdo ditë si...

Njė stuhi diellore kėrcėnon Tokėn

"Ndërprerje masive e energjisë elektrike, rrëzime...

Auto&Tech
Mund tė bėsh zgjidhje edhe pa shkop pėr selfie

Selfiet mund të quhen edhe mania e viteve të fundit. Për të bërë realizimin më të lehtë të tyre është krijuar edhe një shkop selfie. Por, jo vetëm shkopi i posaqëm mund ta...

Më Shumë

Mbi 1 miliardė e 500 milionė njerėz nė Facebook

Kjo është sa gjysma e përdoruesve botërorë të...

3 orë e 4 minuta më parë

Galaxy S6 Edge Plus me 16MP kamerė

Përveç Galaxy Note 5, Samsung pritet ta lansojë edhe Galaxy S6...

3 orë e 58 minuta më parë

Studim shkencor: Fėmijėt nėn 10-vjet nuk duhet tė pėrdorin telefon celular

Hulumtimet e fundit tregojnë se fëmijët duhet të informohen...

5 orë e 35 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ja se si nxėnėsit vallėzojnė nė varrimin e profesorit (Video)

Nxënësit e një shkolle të mesme në Zelandën e Re, kanë tronditur njerëzit që kishin ardhur në varrimin e profesor Dawson Tamatea Tahani, i cili vdiq në gjumë në moshën 55....

Më Shumë

Hajni tiranas ia vodhi shitėses njė iPhone 5: Ja ēfarė “sistemi” pėrdori (Video)

Një i ri rreth të 30-ave, ia ka vjedhur një celular...

1 orë e 19 minuta më parë

Rruan mjekrėn pėr herė tė parė pas 14 viteve dhe…

Imagjinoni sikur pas shumë viteve me mjekër ta rruani atë, duke...

4 orë e 3 minuta më parë

Kthehet nga puna dhe e gjen gruan duke e tradhėtuar me…(Video+18)

Një mashkull kthehet nga puna por ajo që gjen kur hyn në...

4 orë e 33 minuta më parë
OK KIDS
Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9 °C dhe atyre u duhet ta mbajnë këtë temperaturë për të mbijetuar. Për t’u nxehur, ata i kthejnë pjesët e...

Me Shume

A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri...

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...