Reçeta - Kosova Sot
Rešeta
Rešeta

Rešeta e CekŰs - TroftŰ me mazŰ

PËRBËRËSIT: 4 trofta nga 400 gr, 100 gr proshutë të yndyrshme, 3 thelpinj hudhre, majdanoz, vaj, 150 gr mazë, kripë, piper. Peshku pastrohet, lahet dhe kullohet mirë. Kriposet, i hidhet piper dhe mbushet me proshutë të grimcuar, hudhra e majdanoz të grirë hollë. Mbyllet me rrëmojëse dhe piqet në furrë të nxehtë në enë me vaj. Peshku i pjekur vendoset në enë ovale, kurse mbi i hidhet mazë e shkrirë. Zbukurohet me...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- TortŰ akullore

PËRBËRËSIT: 200 gr gjalpë, 5 vezë, 250 gr sheqer, 300 gr lajthi ose arra...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- Pite me mish pule

PËRBËRËSIT: 1 pulë shtëpie, 1 kg petë, 1/2 margarinë, 4...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- SallatŰ me makarona

PËRBËRËSIT: 200 gr makarona, kripë, 4 lugë uthull, 4 lugë vaj, piper,...

Rešeta

Rešeta e CekŰs - Pogaše me mish

PËRBËRËSIT: 250 gr mish të bluar, 1 qepë, 4 vezë, 1 gotë kos ose...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- TortŰ me zhele b. arra dhe rrush

BRUMI: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 4 lugë miell, 300 gr arra të bluara. FILLI I...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- Petulla me mollŰ

PËRBËRËSIT: 14 lugë miell, 1 gotë jogurt, 2 vezë, 1/2 qeskë...

Rešeta

Rešeta e CekŰs- SupŰ me oriz

PËRBËRËSIT: Tri e katërta e gotës oriz, 250 gr mish të bluar, 2...

më të lexuarat

1.

Rešeta e CekŰs ľ Pet...

19 orë e 26 minuta më parë
2.

Rešeta e CekŰs- Pite...

4 orë e 29 minuta më parë
3.

Rešeta e CekŰs- Mant...

20 orë e 57 minuta më parë
4.

Rešeta e CekŰs - Tor...

15 orë e 34 minuta më parë
5.

Rešeta e CekŰs- SupŰ...

1 orë e 1 minuta më parë

instagram

Më shumë