Me kakao ulni kolesterolin - Shëndetësia - Kosova Sot
Me kakao ulni kolesterolin

Me kakao ulni kolesterolin

Kakao duhet të konsumohet e ngrohtë. Përzieni një gotë qumësht, dy lugë kakao pluhur dhe një lugë mjaltë, një lugë ekstrakte të vaniljes dhe kripë, trasmeton gazeta Kosova Sot

Kakao e shijshme pos se ndikon në uljen e shtypjes së gjakut dhe forcimin e enëve të gjakut, mund ta ulë nivelin e kolesterolit të keq. Për këtë më meritor janë flavonoidet që përmban, që e ulin rrezikun nga diabeti.

(Kosova Sot)

6 orë e 27 minuta më parë
22/05/18