Kush thotë se numri 13 është ters: për 13 ditë humbni nga 6 deri 19 kilogramë - Shëndetësia - Kosova Sot
Kush thotë se numri 13 është ters: për 13 ditë humbni nga 6 deri 19 kilogramë

Kush thotë se numri 13 është ters: për 13 ditë humbni nga 6 deri 19 kilogramë

Edhe pse kjo rutinë e dietës metabolike duket paksa e vështirë, nëse ia dilni ta respektoni, brenda dy javësh mund të humbni midis 6 e 19 kilogramë,transmeton gazeta Kosova Sot.

DITA E PARË:

Kafjalli: 1 kafe me gjysmë luge sheqer. Dreka: 2 vezë të ziera, 200 gr spinaq të zier dhe 1 domate. Darka: 200 gr biftek dhe sallatë të gjelbër me vaj ulliri dhe salcë limoni.

DITA E DYTË:

Kafjalli: 1 kafe me gjysmë luge sheqer. Dreka: 200 gr proshutë dhe 1 jogurt. Darka: Njëjtë si dita e parë dhe një pemë.

DITA E TRETË

: Kafjalli: Njëjtë si dita e parë, dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: 2 vezë të ziera, 1 rriskë proshutë, sallatë. Darka: Selino të zier, 1 domate, 1 rriskë pemë.

DITA E KATËRT:

Kafjalli: Njëjtë si dita e parë dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: Lëng molle ose portokalli dhe 1 jogurt. Darka: 1 vezë të zier, 1 karotë, 200 gr djathë.

DITA E PESTË:

Kafjalli: 1 karotë dhe lëng limoni. Dreka: 200 gr salmon të zier me lëng limoni dhe 1 lugë gjalpë. Darka: 200 gr biftek, sallatë si në ditën e parë dhe 1 pjesë selino.

DITA E GASHTË:

Kafjalli: Si në ditën e parë dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: 2 vezë dhe 1 karotë. Darka: 250 gr gjoks pule të zier ose të pjekur dhe sallatë me spinaq me limon dhe vaj ulliri.

DITA E SHTATË:

Kafjalli: 1 çaj pa sheqer. Dreka: Vetëm ujë. Darka: 200 gr mish viçi dhe 1 mollë.

DITA E TETË:

Kafjalli: 1 kafe me gjysmë luge sheqer. Dreka: 2 vezë të ziera, 200 gra spinaq të zier, 1 domate. Darka: 200 gr biftek të skuqur, sallatë të gjelbër dhe salcë limoni me vaj ulliri.

DITA E NËNTË:

Kafjalli: 1 kafe me gjysmë lugë sheqer. Dreka: Gjysmë rriske proshutë dhe 1 jogurt. Darka: Njëjtë si dita e parë dhe 1 pemë.

DITA E DHJETË:

Kafjalli: Njëjtë si dita e parë dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: 2 vezë të ziera, 1 rriskë proshutë dhe një sallatë si te dita e parë. Darka: Selino të zier, 1 domate, disa pemë.

DITA E NJËMBËDHJETË:

Kafjalli: Njëjtë si dita e parë dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: Lëng limoni dhe 1 jogurt. Darka: 1 vezë të zier, 1 karotë, 200 gr djathë.

DITA E DYMBËDHJETË:

Kafjalli: 1 karotë dhe lëng limoni. Dreka: 100 gr salmon të zier me 1 lugë gjalpë dhe limon. Darka: 200 gr biftek, sallatë me spinaq, selino të freskët.

DITA E TREMBËDHJETË:

Kafjalli: Njëjtë si dita e parë dhe 1 rriskë bukë të thekur. Dreka: 2 vezë dhe 1 karotë me limon. Darka: 250 gr gjoks pule të zier ose në skarë, sallatë të gjelbër dhe salcë me vaj ulliri dhe lëng limoni.

(Kosova Sot)

1 orë e 51 minuta më parë
19/06/18