"Smoothie" për gjumë të mirë - Shëndetësia - Kosova Sot
"Smoothie" për gjumë të mirë

"Smoothie" për gjumë të mirë

Nuk është fshehtësi që "smoothie" për kafjall është një nga mënyrat për ta nisur ditën të mbushur me energji dhe nutriente që e freskojnë krejt trupin. Por, është zbuluar se përzierja e disa pemë dhe perimeve të caktuara mund të jetë e shkëlqyeshme për përgatitjen e lëngut që është ideal për të fjetur mirë. Mjafton që të përzieni pak qershi, kivi, banane, badem dhe lakër jehsile, ia shtoni pak akull dhe qumësht bademi. Kështu keni fituar një lëng tepër të shijshëm për natë të mirë,transmeton gazeta Kosova Sot. 

(Kosova SOt)

9 orë e 51 minuta më parë
22/05/18