Ilaçi natyral kundër të gjitha llojeve të cisteve - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaēi natyral kundėr tė gjitha llojeve tė cisteve

Ilaēi natyral kundėr tė gjitha llojeve tė cisteve

Në vijim ju paraqesim ilaçin e vjetër popullor kundër të gjitha llojeve të cisteve, ndërsa që ilaçin është shumë e lehtë ta përgatisni Përbërësit për përgatitjen e ilaçit: Gjysmë litër alkool mjekësor Gjysmë kilogrami mjaltë vendor 0,75 litra verë të zezë cilësore Gjysmë kilogrami kafe nga çikorja 150 gr gjethe të bimës aloe Një kavanoz i madh prej 3-5 litra, transmeton gazeta Kosova Sot.

PËRGATITJA E ILAÇIT

Gjethet e bimës aloe i pastroni dhe i bluani, më pas i shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni mirë. Kavanozin e pastruar paraprakisht e mbyllni dhe e lini në një vend të errët dhe të thatë, e lini që të qëndrojë dy javë. Pasi të kanë kaluar dy javë, ilaçin e kulloni dhe e vendosni nëpër shishet prej qelqit. Me rëndësi është ta pini në lukth të zbrazët dhe më pas për një orë të mos konsumoni gjë. Ilaçi ndikon te shumica e cisteve, sidomos tek ato në gjoks dhe ato rreth organit gjenital të femrës. 

(Kosova Sot)

7 orë e 11 minuta më parë
24/02/18