Një gotë si kjo pastron mushkëritë dhe forcon imunitetin - Shëndetësia - Kosova Sot
Njė gotė si kjo pastron mushkėritė dhe forcon imunitetin

Njė gotė si kjo pastron mushkėritė dhe forcon imunitetin

Janë të shumta hulumtimet shkencore që kanë përmendur efikasitetin e flluskave në shërbim të organizmit. Në vijim ju paraqesim një recetë që mund t'i pastrojë mushkëritë tuaja prej mukozës si dhe ta forcojë sistemin imun, transmeton gazeta Kosova Sot.

Përbërësit e nevojshëm:

 1 gotë flluska, 1 gotë ujë, 200 gr mjaltë.

 Përgatitja:

 Flluskat i vendosni në një enë të vogël dhe ua shtoni një gotë ujë. Pastaj masën e vendosni të vlojë për disa minuta. Pasi të jetë ftohur masa, ia shtoni mjaltin dhe e lini të ftohet deri në mëngjes. Në mëngjes, merrni lëngun, duke e ndarë nga flluskat dhe e konsumoni.

(Kosova Sot)

21 orë e 13 minuta më parë
19/02/18