Fenerbahce e mohon interesimin e Chelseas - Sport - Kosova Sot
Fenerbahce e mohon interesimin e Chelseas

Fenerbahce e mohon interesimin e Chelseas

Fenerbahce kanë mohuar raportet se ata kanë marrë një ofertë nga Chelsea për mbrojtësin e tyre Simon Kjaer .

27-vjeçari danez ka qenë i lidhur me një lëvizje prej 16 milionë funtash te udhëheqësit e Premier Ligës.

Megjithatë, gjigantët turq pohojnë se nuk kam qenë i afruar dhe e kanë bërë të qartë se ai nuk shkon askund.

"Një numër i raporteve të fundit kanë pohuar gabimisht se Chelsea ka bërë një ofertë për lojtarin tonë danez, Simon Kjaer," është shkruar në deklaratë zyrtare të klubit turk.

"Fenerbahce nuk kanë marrë asnjë ofertë për Kjaer dhe çdo kërkesë për të do ta refuzojmë. Kjaer është anëtar i lumtur dhe i suksesshëm i ekipit tonë.

"Nuk do të doja që tifozët tanë të shpërfillin me gënjeshtra të tilla dhe raportet manipuluese që kanë për qëllim të prishin ekipin tonë."

Kjaer u bashkua me Fenerbahçen nga Lille në vitin 2015 dhe ka bërë 68 paraqitje duke shënuar pesë gola dhe një asistim. 

(Kosova Sot)

13 orë e 4 minuta më parë
25/05/18