Si ia ndryshoi mendjen Ajeti Mihajlovicit? - Sport - Kosova Sot
Si ia ndryshoi mendjen Ajeti Mihajlovicit?

Si ia ndryshoi mendjen Ajeti Mihajlovicit?

Arlind Ajeti konfirmohet titullar te Torino edhe për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Romës që do të luhet të dielën në orën 18:00 në stadiumin Olimpico

Paraqitjet e mbrojtësit shqiptar, Arlind Ajeti në sfidat ndaj Empolit dhe Pescarës kanë bindur, trajnerin e skuadrës, Sinisa Mihajlovic, për t’i dhënë mundësinë 23-vjecarit shqiptar të aktivizohet në vazhdimësi.

Ndaj Romës në Olimpico, Ajeti synon të bëjë një tjetër paraqitje të mirë pas asaj ndaj Pescarës, takim në të cilin realizoi golin e tij të parë me fanellën e Torinos, pasi bëhet fjalë për një ndeshje të rëndësishme, që mund të rrisë kuotat e tij për të luajtur titullar edhe me kombëtaren shqiptare në duelin e 24 marsit ndaj Italisë në Palermo. 

(Kosova Sot)

1 orë e 54 minuta më parë
22/05/18