Bombë nga Spanja, ish ylli i Realit kërkon të transferohet te Barcelona (Foto) - Sport - Kosova Sot
Bombë nga Spanja, ish ylli i Realit kërkon të transferohet te Barcelona (Foto)

Bombë nga Spanja, ish ylli i Realit kërkon të transferohet te Barcelona (Foto)

Mesut Ozil dëshiron të transferohet te Barcelona.

Sipas asaj që raporton “Don Balon”, ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, i ka kërkuar agjentit të tij që të kontaktojë me Barcelonën për të arritur një marrëveshje.

Ozil ende nuk e ka vazhduar kontratën me klubin londinez kur ka vetëm edhe 12 muaj në kontratën aktuale dhe dëshiron një lëvizje në “Camp Nou”.

Barcelona po kërkon transferimin e yllit të Liverpoolit, Philippe Coutinho, por skuadra e Jurgen Kloppit ka refuzuar ta shesë deri më tani, megjithëse raportohet se klubet janë në bisedime të fshehta.

Ousmane Dembele është një tjetër opsion për të zëvendësuar Neymarin. 

(Kosova Sot)

10 orë e 5 minuta më parë
23/06/18