Barcelona heq dorë nga Dybala (Foto) - Sport - Kosova Sot
Barcelona heq dorė nga Dybala (Foto)

Barcelona heq dorė nga Dybala (Foto)

Barcelona ka hequr dorë nga transferimi i Paulo Dybalas

Paulo Dybala, ylli i Juventusit, ka qenë objektiv i Barcelonës tash e një kohë të gjatë. Por, ekipit katalunas ka befasuar me vendimin e fundit.

Klubi nga Camp Nou kanë hequr dorë nga transferimi i argjentinasit me arsyetimin se nuk i përshtatet Lionel Messit në lojë.

Barcelona është në kërkim të zëvendësuesit të Neymarit, i cili i transferua në Paris për 222 milionë euro.

Tani, objektiva të vetme të Barcelonës janë: Philippe Coutinho  (Liverpool) dhe Ousmane Dembele (Dortmund).

(Kosova Sot)

13 orë e 52 minuta më parë