Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner - Sport - Kosova Sot
Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner

Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner

Pas dështimit për tu kualifikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri.

Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas.

Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet trajneri i ri i Azurëve dhe do të udhëheqë Italinë në Euro 2020.

Image

 

(Kosova Sot)

9 orë e 9 minuta më parë
22/10/18