Arsenali i shënon edhe dy gola të shpejt BATE-s me Walcottin dhe Wilsheren (Video) - Sport - Kosova Sot
Arsenali i shënon edhe dy gola të shpejt BATE-s me Walcottin dhe Wilsheren (Video)

Arsenali i shënon edhe dy gola të shpejt BATE-s me Walcottin dhe Wilsheren (Video)

Skuadra e madhe angleze, Arsenali ka gjetur edhe golin e dytë dhe të tretë në ndeshjen e fundit të grupeve të Ligës së Evropës ndaj BATE Borisovit.

Është sulmuesi anglez, Theo Walcott, i cili ka shënuar për dyfishimin e epërsisë së Arsenalit 2-0 ndaj BATE-s.

Goli i anglezit erdhi në minutën e 37-të të ndeshjes pas një kundërsulmi të shpejt.

Ky gol i Walcottit erdhi nga afërsia pas një gabimit të mbrojtësit kundërshtar.

Goli i tretë i Arsenalit erdhi në minutën e 43-të të ndeshjes dhe u shënua nga Jack Wilshere, i cili shënoi një gol të bukur. 

(Kosova Sot)

3 orë e 51 minuta më parë
22/10/18