Zidane: S’ka rëndësi çka thonë për mua, nuk kam çfarë të dëshmoj nesër - Sport - Kosova Sot
Zidane: S’ka rėndėsi ēka thonė pėr mua, nuk kam ēfarė tė dėshmoj nesėr

Zidane: S’ka rėndėsi ēka thonė pėr mua, nuk kam ēfarė tė dėshmoj nesėr

Zinedine Zidane ka pohuar se nuk ka çfarë të dëshmojë kur Real Madridi përballet me Paris Saint-Germainin të mërkurën mbrëma dhe ka thënë se nuk i pengon se çfarë thonë njerëzit për të.

Forma e dobët e Real Madridit këtë sezon nënkupton se shanset e gjigantit spanjoll për trofe tjerë varen nga ajo se si luan në Ligë të Kampionëve, ku përballet me një sfidë të vështirë kundër gjigantit francez, PSG-së, transmeton Express.

“Nuk do ta ndryshojmë atë që njerëzit e thonë për ne. Do të tentoj dhe punoj, gjë që është pasioni im”, ka thënë Zidane.

Ai ka shtuar se për ta më e rëndësishmja është të përqendrohen në ndeshjen e nesërme.

“Nuk kam çka dëshmoj nesër. Krejt çka mund të bëj është të përqendrohem në ndeshje, kjo është më e rëndësishmja tani, jo çka thonë njerëzit për mua”, shtoi francezi.


(Kosova Sot)

1 orë e 35 minuta më parë
19/02/18