Macja parashikuese e Botërorit 2018, zgjedh fituesin mes Rusisë dhe Arabisë - Sport - Kosova Sot
Macja parashikuese e Botërorit 2018, zgjedh fituesin mes Rusisë dhe Arabisë

Macja parashikuese e Botërorit 2018, zgjedh fituesin mes Rusisë dhe Arabisë

Botërori 2018 ka parashikuesin e tij. Akil quhet macja që u përdor për të caktuar fituesin e ndeshjes hapëse të Botërorit.

Rusia do të mundë Arabinë Saudite të enjten sipas parashikimit të maces që zgjodhi të hante ushqimin pranë flamurit rus.

Një tjetër kafshë parashikuese në evenimente të tilla. Në vitin 2010 ishte oktapodi Pol që parashikonte saktë takimet e Botërorit.

 

 

(Kosova Sot)

1 orë e 16 minuta më parë
16/11/18