Kosova Sot

Skandali me qumėshtin godet sėrish lidhjet e Shpend Ahmetit me Devollėt

Lajme >

Bazuar në të dhënat zyrtare të Doganave të Kosovës, vetëm gjatë vitit 2016 janë importuar 153,731.42 kg qumësht pluhur! Ndonëse sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Lavrov e akuzon pėr propagandė Amerikėn: Dėshironi ta pėrmbysni Assadin

Deklaratat e SHBA-së se Rusia është duke furnizuar...

"Rama i dorėzon policinė Amerikės, do shkarkojė 12 drejtorė qarqesh"

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të...

Putin aktivizon hakerėt pėr tė ndihmuar Le Pen tė zgjidhet Presidente

Moska po tenton të ndihmojë Marinë Lë Pen, që njihet...

Reagon edhe Rama: Dialog pa kushte...por pa vettingun s'ka kompromis!

Ndërsa zhvilloheshin takimet me negociatorët e mandatuar nga BE...

Grapci: Importin e dyshimtė nuk ka kush e ndal

Ndonëse sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së...

Gjykata turke hedh poshtė ankesėn e opozitės pėr referendumin e Erdoganit

Gjykata më e lartë administrative e Turqisë ka hedhur...

1 EURO =

1.09

USD

131.80

ALL

0.85

GBP

1.09

CHF

7.53

CNY

121.65

JPY

70.29

INR

1.46

AUD

3.92

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet ndėrprerė menjėherė monopoli antikushtetues dhe antiligjor i homologimit tė veturave nga Devollėt, tė cilėt ua zhvatėn qytetarėve mbi 20 milionė Euro?

 • Po
 • Jo

   Melania dhe Ivanka Trump, si ujku e dhia!

   Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë...

   VIP

   Ja pse fitoi Arsenal-i (Foto)

   Perrie Edwards shkëlqeu në Uembli, shkoi për ta përkrahur të dashurin e saj futbollist, Alex Oxlade-Chamberlain-in,transmeton gazeta Kosova Sot. Perrie Edwards i kishte dhënë të dashuri të saj Alex Oxlade-Chamberlain shumë përkrahje kur kishte shkuar për ta shikuar lojën e gjysmë finales së “FA Cup”, këtë të diel. Pasi ishte kthyer nga turi i saj në Amerikë, këngëtarja 23 vjeçe, krijuesja e hitit “Little...

   VIP

   Kur e bardha pėrvėlon

   Charlotte McKinney, si loçkë në premierën e filmit të saj të...

   VIP

   “In memoriam”

   Rita Ora han sushi në Los Anxhelos, kujton George Michael-in,transmeton gazeta Kosova...

   Femra

   Pesėmbėdhjetė kėshilla pranverore tė bukurisė

   Kur pranvera thuajse na u kthye për së dyti, ia vlen që edhe njëherë...

   Reēeta

   Reēeta e Cekės - Tatli e shpejtė

   PËRBËRËSIT: 2 vezë, 2 filxhanë sheqer, 2 filxhanë vaj, 15 lugë...

   Shėndetėsia

   Djathi parandalon kancerin nė mėlēi

   Shumë njerëz shmangin konsumimin e rregullt të djathit nga frika se ndikon në...

   Shėndetėsia

   Pėrse duhet tė pini ujė tė ngrohtė me limon dhe shafran?

   Nëse e kombinoni ujin e ngrohtë me limon dhe shafranin, do të fitoni një pije...

   VIP

   I hipi demit (Foto)

   Sofia Vergara thekson linjat, e veshur me bikini me ngjyrë të bardhë,transmeton...

   Sport
   • Xavi: Fuqia e Cristiano Ronaldos ėshtė pjesė e lojtarit perfekt se si e mendoj unė

    Legjenda e Barcelonës, Xavi, ka thënë se futbollisti ideal duhet ta ketë fuqinë e Cristiano Ronaldos. Në një intervistë për CNN, Xavi, ka lavdëruar Ronaldon duke thënë se është...

    Më Shumë
   • “Banega ka oferta, por mendon vetėm pėr Interin”

    Agjenti i Ever Banegas pret qe të ketë oferta për lojtarin e tij, por ai është shumë i lumtur te Interi.  Argjentinasi erdhi te Nerazzurrët nga Sevilla verën e shkuar dhe ka shënuar gjashtë...

    Më Shumë
   • Barcelona tallet me Dybalan (Foto)

    Roberto Fernandez ka thënë se Barcelona nuk ka nevojë për Paulo Dybalan Pavarësisht se ishte raportuar se Barcelona e dëshiron sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala, i këtij mendimi nuk është edhe...

    Më Shumë

   Wenger stopon kalimin e Giroud te Marseille

   Në ditët e fundit është folur për një kalim...

   Gjyqtarja e bukur shqiptare drejton takimin Rumani-Izrael (Foto)

   Bukuroshja nga Struga, Besa Lleshi, do ta drejtojë ndeshjen e futbollit...

   Luiza Gega thyen rekordin 28 vjeēar nė 10 mijė metra

   Luiza ka thyer një rekord të madh në atletikën shqiptare...

   Shitet bolidi i Michael Shcumacherit

   Bolidët e Formulës 1 nuk gjenden shpeshherë në shitje,...

   Milan u takua me yllin e Napolit

   Milan kishte shprehur interesim për anësorin e Napolit, Lorenzo...

   Ancelotti kritikon Riberyn

   Carlo Ancelotti ka kritikuar haptazi anësorin francez Franck...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Evropa luan bixhoz me politikėn e saj

   Shkruan: Nic Robertson Dështimi për të evoluuar çon...

   Ngjarjet qė e lajmėruan epokėn e Adem Demaēit dhe Adem Jasharit - viti 1981

   SHKRUAN: PROF.DR. HAKIF BAJRAM Një shtresë politike dhe...

   Rruga e BE-sė pėr nė Romė

   Shkruan: Ana Palacio  Në fund të këtij muaji,...

   Ramushi nė asnjė bazė ligjore nuk mund tė ekstradohet nė Serbi

   SHKRUAN: BEHARE REXHEPISAHITAJ Çështja e Ramush Haradinajt...

   Dossier

   Dinastia Komneni/ Njė letėr origjinale qė dėshmon pėr Mbretėrinė e Epirit

   Speciale/ Studiuesi Etnor Canaj, ekskluzive për “Standard”, një ese të mbështetur në disa dokumente arkivore të panjohura deri më sot për studiuesit  Aleks Komneni “Postumo”, i...

   Planeti X

   The Independent: Mund tė jemi shfarosur deri nė 2050-ėn

   Sipas studimeve rreth të ardhmes së Inteligjencës Artificiale, raca njerëzore mund të zhduket brenda jetës sonë. Jeff Nesbit, ish-drejtor i çështjeve legjislative dhe publike në Fondacionin...

   The Independent: Mund tė jemi shfarosur deri nė 2050-ėn

   Sipas studimeve rreth të ardhmes së Inteligjencës Artificiale,...

   Viktimat e magjisė sė zezė

   Njerëz të shumtë përreth botës, të cilët i...

   Ky shqiptar ishte mason, trekėndėshin e kishte simbol? Ja emri i tij!

   Fadil Kodra, banor i qytetit të Durrësit është ndarë...

   Zbulimet tė cilat kurrė nuk e panė dritėn

   Ka shumë zbulime, të cilat, pa marrë parasysh sa revolucionare...

   Auto&Tech
   Bllokohet Instagram, nuk punon pėr disa kohė

   Nëse nuk kishit mundësi të aksesonit llogarinë tuaj në Instagram pasditen e së hënës, nuk ishit vetëm. Rrjeti social pësoi një bllokim gjatë ditës së sotme, duke bërë...

   Më Shumë

   Ēka po kėrkojnė kosovarėt nė Google – Top 10 kėrkimet e tyre

   Kjo është lista e cila na tregon se për çfarë...

   Land Rover mė interesant se ky s'keni parė kohėve tė fundit (Foto)

   Kompania e njohur Kahn Design dhe nën-brendi i saj Chelsea Truck Company...

   Djaloshi nga Kosova krijoi njė lojė me makina, bėhet hit i Google-s

   Të rinjtë kosovarë përsëri kanë arritur që...

   KOSOVA SOT TV
   A keni parė ndonjėherė modele mė tė shpejt se kjo ?

   Në këtë video shihet se si një modele kineze është shumë e shpejt, më e shpejt se që duhet. Në këtë video shihet se si modelja tek bën poza i ndërron veprimet shumë...

   Më Shumë

   Del nė skenė pėr tė katėrtėn herė, i ndodh diēka e papritur (Video)

   Keith Beukelaer, Matthew Paulson, Martik Manoukian dhe Chealsie Johnson...

   Tenton tė mbysė vjehrrėn, por bėhet gazi i internetit (Video)

   Kjo ngjarje ka ndodhur në Indi dhe është pak e...

   OK KIDS
   Pse Deti i Zi quhet kėshtu?

   Përqindja e vogël e kripëzimit prej 1.9 përqind i jep Detit te Zi një ngjyrë të errët karakteristike. Andaj nga kjo karakteristikë e merr emrin Deti i Zi. (Kosova Sot)

   Me Shume

   A e dini se sa ėshtė koha mė e gjatė e kaluar nėn ujė ?

   Rekordet në librin e guinisit janë të ndryshme, raporton Gazeta...

   Si marrin frymė peshqit?

   Sikurse njerëzit, edhe kafshët e tjera, si peshqit, kanë...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >