Kosova Sot

Makineria vrastare e Milosheviqit iu hakmor "Kosova Sot" se ishte zėri i luftės sė UĒK-sė

Lajme >

NË 18-VJETORIN E DJEGIES SË REDAKSISË DHE SHTYPSHKRONJËS SË "KOSOVA SOT" (3)  Fetahu: Gjykatat tona kanë një urdhër prej dikujt, që të mos i shqyrtojnë paditë kundër...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Limaj: Mirėnjohės pėr SHBA-tė dhe Evropėn qė i dolėn nė ndihmė Kosovės

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj ka përkujtuar 18 vite...

Londėr: Myslimanėt mbledhin mijėra funte pėr viktimat e sulmit terrorist

Një dëshmitar mysliman i sulmit që tronditi Londrën dy...

Ivanoviq nuk ka pasur tė bėj asgjė me ngjarjet e prillit tė vitit 1999

Procesi i përsëritur gjyqësor kundër liderit të...

Shala: Ministria e drejtuar nga Memli Krasniqi po i’u ndanė grante militantėve partiak

Deputeti i opozitës, Haxhi Shala (Nisma për Kosovën), tha se...

Policia arreston edhe dy persona lidhur me sulmin terrorist nė Londėr

Policia britanike thotë se ka bërë edhe dy arrestime...

AKK regjistron pronat e ish-Jugosllavisė nė emėr tė Kosovės

AKK ka njoftuar se duke vepruar në bazë të vendimit të...

Tjetėr tragjedi nė Egje, mbyten 250 veta

Para brigjeve tё Libisё ndihmёsit vrojtuan dy gomone tё...

1 EURO =

1.08

USD

132.30

ALL

0.86

GBP

1.07

CHF

7.43

CNY

120.00

JPY

70.63

INR

1.42

AUD

3.91

TRY

3.97

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet ndėrprerė menjėherė monopoli antikushtetues dhe antiligjor i homologimit tė veturave nga Devollėt, tė cilėt ua zhvatėn qytetarėve mbi 20 milionė Euro?

 • Po
 • Jo

   Zyrtari i rremė i Komunės sė Prishtinės pėrfitoi 53.590 euro

   Enver Zhjeqi po akuzohet se duke u paraqitur rrejshëm si zyrtar i...

   VIP

   Gjiko befason fansen e vogėl pėr ditėlindje (Foto)

   Reperi i njohur Gjiko ka shumë fansa brenda dhe jashtë vendit. Por, a e keni ditur se Gjiko ka fansa edhe fëmijë të vegjël? Ai  ka një fanse të vogël të quajtur Buna të cilën e ka befasuar me prezencën e tij në ditëlindjen e saj të 5 të, shkruan Kosova Sot Online. (Kosova Sot)  

   VIP

   Miloti largohet nga Kosova (Foto)

   Reperi i njohur Milot Hasangjekaj po udhëton për në SHBA. Ai përmes një...

   Shėndetėsia

   Tri rregulla bazė, qė ju ndihmojnė tė humbni nė peshė

   Kafjalli është shujta kryesore për shumë arsye. Por, ajo që...

   Reēeta

   Reēeta e Cekės - Troftė me mazė

   PËRBËRËSIT: 4 trofta nga 400 gr, 100 gr proshutë të yndyrshme, 3...

   Shėndetėsia

   Pastrimi i thellė i veshkave: Pas kėtij lėngu, fillojnė punėn pandėrprerė

   Veshkat janë organ me rëndësi vitale në organizmin e njeriut, sepse e...

   Dashuri

   Ja pėrse kthehen ish tė dashurit

   Meshkujt janë qenie që fascinojnë: Ndonjëherë nuk dëshirojnë...

   Femra

   A do tė jetė ky stil modest, stili mė efikas i trendit mė tė ri?

   Përpos se i kuptojmë trendët më të rinj në botën e modës,...

   VIP

   Vajza e Shyhretes feston ditėlindjen, kėshtu e uron nėna (Foto)

   Engjëllusha Salihu, është vajza e këngëtares së njohur Shyhrete...

   Sport
   • Tifozėt kuqezi “ndezin” rrugėt e Palermos (Foto)

    Kombëtarja shqiptare do të përballet sot me atë të Italisë në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos. Në rrugët e qytetit, që në orët e para të mëngjesit...

    Më Shumë
   • ​Zyrtare: Ja me cilat fanella do tė luajė Kosova ndaj Islandės (Foto)

    Kosova do të luaj me fanella të kaltër në ndeshjen e sontme ndaj Islandës Për dallim nga tre ndeshjet e fundit, Kosova në ndeshjen ndaj Islandës do të rikthehet për të luajtur me fanellat e...

    Më Shumë
   • ​Granit, a e ke seriozisht?

    Granit Xhaka ka befasuar duke thënë se Arsenal dhe Bayern Munich janë në të njëjtin nivel Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka duket se e ka harruar shumë shpejtë humbjen 10:2 pas dy ndeshjeve nga Bayern...

    Më Shumë

   Kushtet e mjerueshme nė Kosovė

   Investohet pak në lojtarët e rinj. Skuadrat kosovare të...

   Gjithēka gati, Kosova po e pret fitoren e parė

   Fitorja e parë për Kosovën do të ishte motiv i madh...

   Agolli tallet me Italinė: Nuk i kishte bėrė mirė llogaritė me arbėreshėt

   Ansi Agolli është shfaqur në sallën e konferencave në...

   Hoxhė Ahmed Kalaja kėrkon falje pėr videon ku talleshin priftėrinjtė

   Hoxhë Ahmet Kalaja ka reaguar, pasi në medie është shfaqur...

   Ramadani: Gazeta “Kosova Sot” vazhdon tė kontribuoj nė informim tė opinionit

   Taip Ramadani, trajner tha se : Kontributi i Gazetës "Kosova...

   Konfirmohet meēi i radhės i Ilir Latifit (Foto)

   Luftëtari shqiptar i sporteve marciale të përziera në UFC,...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Kėrcėnimi i kėrcėnimeve

   Shkruan: Dominique Moisi "Më trego nga çka ke frikë...

   Rebelimi demokratik i Tony Blair-it

   Shkruan: Anatole Kaletsky Çdokush që vë në pyetje...

   Do t“ia hanė kokėn njėri-tjetrit

   Nga frika bandat politike në Kosovë filluan fushatën...

   Gazeta "Kosova Sot"- roli dhe misioni patriotik dhe demokratik i saj

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI, DURRËS Më 24 mars 1999...

   Dossier

   Rrėfimi i Aurel Plasarit: Si tentuan ta vrasin babain tim Enveri dhe Nexhmija

   Studiuesi Aurel Plasari ka reaguar ndaj sulmeve që i janë bërë ditët e fundit se ai është i biri i një shërbëtori të Nexhmije Hoxhes.  Përmes dokumenteve, Plasari thotë se nuk...

   Planeti X

   Kėrkuesit shkencorė zbulojnė njė "Stonehenge" nė Mars

   Një "Stonehenge" në Mars? Një formacion i çuditshëm, i cili ngjan me monumentin ikonik britanik, është gjetur në sipërfaqe të planetit të kuq. Dhe, nuk vonoi shumë, e kësaj...

   Kėrkuesit shkencorė zbulojnė njė "Stonehenge" nė Mars

   Një "Stonehenge" në Mars? Një formacion i...

   Eksperiment: Nė Mars mund tė rriten patate

   Sipas studimeve të kryera deri më tani, farat e mbjella me kushte...

   Besėtytnitė mė tė ēuditshme nga e gjithė bota

   Çdo njeri ka disa besëtytni të cilat i beson dhe madje i...

   Pesė vendet mė tė pushtuara nė botė

   Si fëmijë ne kemi dëgjuar shumë përralla, mirëpo,...

   Auto&Tech
   "Mazda" e re, krejt elektrike nė 2019-n

   "Mazda" po fillon me prezantimin e teknologjisë elektrike në veturat e saj në mbarë botën, dhe prezantimi për të ardhmen do të jetë një veturë e tëra elektrike. Burimet nga brenda...

   Më Shumë

   8 funksionalitete tė fshehura tė iOS 10 qė duhet t'i dini

   Versioni më i fundit madhor i Apple, iOS 10, është plot e...

   Vijen Android O, qė njihet pėr ruajtjen e baterisė

   Siç është bërë e ditur së shpejti do të...

   “Instagram” shton sigurinė nė kyēje

   Shefi ekzekutiv i “Instagram”, Kevin Systrom ka konfirmuar...

   KOSOVA SOT TV
   Nusja rreh keq vjehrrėn, me bokse e shuplaka (Video+16)

   Nusja dhe Vjehrra asnjëherë nuk do të gjejnë paqe mes vete. Edhe nga lashtësia vjehrra dhe nusja kanë qenë si dy rivale të ashpëra e shpesh herë me kacafytje të mëdha. Siç...

   Më Shumë

   Ja ēfarė i bėn kjo vajzė Papės, nuk do ta besoni reagimin e tij (Video)

   Një vajzë e vogël është kapur nga kamerat duke...

   Momenti dramatik kur fėmijės i hiqet bomba vetėvrasėse rreth belit (Foto/Video)

   Ky është momenti dramatik kur ushtarët irakianë...

   ‘Po lahen tamam’, kur Nano inspektonte dushet e ushtrisė (Video e rrallė)

   AFP ka dokumentuar në kronikat e veta një nga momentet e vitit 1997,...

   OK KIDS
   Trinjakėt mė tė rėndė

   Evan Patrick, Aiden Cole dhe Lilly Kathryn janë trinjakët më të rëndë që janë lindur ndonjëherë, me peshë të përbashkët prej 10.33 kilogramësh, transmeton Kosova Sot...

   Me Shume

   Fakte tė ēuditshme qė nuk i dinit pėr diellin

   Dielli, sigurisht ka ekzistuar që para lindjes së njerëzimit e...

   A e dini kush ėshtė shkruesi mė i shpejtė nė smartfon?

   Inxhinieri i 'Microsoft'-it, Mark Encarnacion, theu rekordin...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >