Kosova Sot

Uji i mrekullive

Lajme >

Banorët besojnë se kroi ka efekte shëruese Në fshatin Poklek të Komunës së Drenasit buron uji i gazuar, një dhuratë kjo që ua ka falur vetë natyra. E, ky vend në të kaluar ka...

11 orë e 3 minuta më parë

Poēari i fundit

11 orë e 11 minuta më parë

Zvarritja e FAK-ut, pėr shkak tė serbėve

Zvarritja e procedimit të amendamenteve për FAK-un në Kuvendin e...

1 orë e 52 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Pėr Asociacionin, njė zgjidhje e ndėrmjetme

Isa Mustafa, e ka cilësuar si një prej temave më të...

9 minuta më parë

Mjacaj pranon vrasjen, tregon arsyen

20-vjeçari Sokol Mjacaj ka pranuar para hetuesve në ambientet e...

34 minuta më parë

Greqi, mbyllet votimi pėr referendumin

Sipas disa rezultateve paraprake jozyrtare të publikuara nga disa media...

41 minuta më parë

Koalicioni: 38 sulme ajrore kundėr militantėve tė IS-it

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët përmes sulmeve ajrore kanë...

52 minuta më parë

Fevziu: Mjacaj ėshtė njė vrasės i gatuar nga institucionet e papėrgjegjshme

Gazetari Blendi Fevziu ka reaguar pas arrestimit të të dyshuarit...

59 minuta më parë

Drejtori i Policisė: Siguroj shtetasit e huaj qė do tė jenė tė sigurtė nė vendin tonė

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki...

1 orë e 9 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.34

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.90

CNY

136.56

JPY

70.48

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Rozi bėhet murgeshė?

Këngëtarja nga Shqipëria Rozana Radi ka shpërndarë një fotografi që nuk e kemi parë më herët.  Rozi këtë fotografi e ka postuar në profilin e saj Instagram, ku ajo duket si një murgeshë.  Rozana bashkë me fotografi ka shënuar: “Mirëmengjesi”. Se a ka vendosur  të jetë murgeshë apo jo, mbetet të shohim në ditët në vazhdim. (Kosova Sot)    

Shėndetėsia

A mundet humbja e hormoneve ta nxitė kancerin nė zorrė tė trashė?

Studimi i fundit sugjeron që qelizat e zorrës së trashë mund të...

VIP

Nora njė nėnė superseksi (Foto)

Nora Istrefi ka diç më shumë se një muaj që është...

VIP

Ja arsyeja pse Dafina Zeqiri qėndron nė Amerikė

Këngëtarja Dafina Zeqiri është duke punuar në projekte të reja...

VIP

Pėr kė lutet Elvana (Foto)

Elvana Gjata është ndër këngëtaret më të pëlqyera të...

Femra

7 kėshilla pėr rritje natyrale tė qerpikėve (Foto)

Rritja natyrale e qerpikëve është një gjë shumë e...

Shėndetėsia

Me ushqime kundėr anemisė

Nëse organizmit i mungon hekuri, atëherë bie krijimi i rruazave të kuqe të...

VIP

Vildanja po i rrezit... (Foto)

Modelja Vildane Zeneli sërish ka sjell foto hot. Ajo sot ka publikuar një foto ku shihet...

Sport
 • Hamilton fiton pa vėshtirėsi nė Silverstone

  Piloti britanik Lewis Hamilton ka fituar garën që është zhvilluar në shtëpinë e tij në Silverstone, në përfundim të një prej garave më të...

  Më Shumë
 • Panerai: Interi tė shkojė nė Serie B

  Zëvendës-presidenti i Fiorentinës, Paolo Panerai ka thënë se Interi duhet të rrëzohet në Serie B, pasi nuk e ka të qartë se ku i merr paratë kjo skuadër të investuar në...

  Më Shumë
 • Agjenti i Goetze: Te Bayerni ndihet i zhgėnjyer

  Mario Gotze nuk është trajtuar në mënyrën e duhur nga Bayerni i Mynihut. Bombën në ambjentin baravez e hedh agjenti i sulmuesit gjerman, Volker Struth, i cili thekson se aktivizimi i pakët i lojtarit e ka...

  Më Shumë

Blatter, sulmon Francėn dhe Gjermaninė

Presidenti i FIFA-s, Sep Blatter hidhet në kundërsulm për...

5 orë e 36 minuta më parë

Gashi dhe Xhaka, sondazh nga Yahoo pėr dy shqiptarėt

Shkëlzën Gashi dhe Taulant Xhaka, dy shqiptarët e Baselit po...

5 orë e 51 minuta më parë

Diamond League, Powell dhe Fraser dominojnė nė Paris

Diamond League konsumoi raundin e tetë sezonal në mitingun e Parisit...

8 orë e 14 minuta më parë

Kili shkruan historinė, fiton Kupėn e Amerikės

Kili ka shkruar historinë, pasi ka fituar për herë të...

8 orë e 17 minuta më parë

Ndodh edhe kjo, Messi kėrkohet nga kjo skuadėr

Drejtori i skuadrës së Antalyasporit, Gultekin Gencer, ka...

10 orë e 7 minuta më parë

Prizrenasit, tė gatshėm pėr Ligėn Ballkanike

Skuadra e Bashkimit pret që të jetë pjesë e...

10 orë e 10 minuta më parë
Opinione

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

Dossier

Ēfarė shkruhej pėr ambasadat nė gazetat europiane nė korrik 1990

Shtypi botëror i kohës mbi ngjarjet e 2 korrikut 1990 në Shqipëri "Süddeutsche Zeitung", 4 korrik 1990 Shqiptarët kërkojnë strehë në ambasadat e huaja Boni proteston...

Planeti X

Drita misterioze nė qiellin rus

Një shkëlqim misterioz për 11 sekonda ka ndritur qiellin e Rusisë në afërsi të qytetit i Jekaterinburg. Qeveritarët kanë refuzuar që ta komentojnë këtë ngjarje, kurse...

Drita misterioze nė qiellin rus

Një shkëlqim misterioz për 11 sekonda ka ndritur qiellin e...

Silver Siti – qyteti me shumė fenomene tė pashpjegueshme

Për Roger Nelsonin, i cili posedon hotelin “Idaho” në...

Alienėt shihen duke thithur ujė deti

Më 23 mars të vitit 1978, 67-vjeçari Joao Inacio Ribeiro ishte...

Gypat 150 000 vjeēar habisin shkencėtarėt kinezė

Në një piramidë misterioze në provincën Qingai të...

Auto&Tech
Zbret nė tokė avioni me energji diellore

Solar Impulse 2 ka vendosur një rekord të ri botëror për fluturimin më të gjatë pa ndalim. Ulja në Hawaii të premten në mëngjes sipas kohës lokale, avioni me energji diellore, i pilotuar...

Më Shumë

“2016 Mini Clubman”, “Mini” mė i gjatė dhe mė i gjerė

“2016 Mini Clubman” është bërë edhe zyrtarisht...

9 orë e 56 minuta më parë

Fotoaparati nga “Nikon”, “Coolpix 83x”, aq i fuqishėm sa sheh lėvizjet e hėnės

Harroni së përdoruri teleskopin për t’u “zhytur...

9 orë e 58 minuta më parë

Veturat e ardhshme do tė mbrojnė celularin tuaj nga tė nxehtit gjatė verės

Gjatë verës, ekziston mundësia që celulari juaj të...

20 orë e 41 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Keni provuar shalqi nė skarė? Ja ēfarė thotė kuzhinieri pėr kėtė! (Video)

A keni menduar ndonjëherë se shalqiri mund të piqet në skarë? Natyrisht nuk besoj se mund t’ju ketë shkuar ndërmend kjo ide. Në video shihet se si një kuzhinier e provon një gjë të...

Më Shumë

E pėrpin peshkun tė gjallė, qė t’i lė pėrshtypje tė dashurės (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu...

21 orë e 58 minuta më parë

Nis tė filmojė seancėn e jogės, por ajo qė i shfaqet … (Video)

Një vajzë e re nisi të filmonte seancën e saj të...

4 orë e 1 minuta më parë

Bėri seks me nxėnėsit, ja si reagon mėsuesja e dėnuar (Video)

Kjo video tregon momentin kur një mësuese shpërthen në lot,...

6 orë e 8 minuta më parë
OK KIDS
Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë sheqer. Pjesa e përparme e gjuhës ka sensorë të veçantë të quajtur ‘sensorë të shijes’, që detektojnë...

Me Shume

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës...

Pjata ime

Sa herë në kuzhinë sallata përgatiti, Një temë...