Kosova Sot

Nė tyrben ku me njė pikė ujė largohet dhimbja e kokės

Lajme >

Besohet se kjo tyrbe ka shëruar edhe sterilitetin Tyrbja Mavi ose siç quhet ndryshe e Kalenderit është njëra nga tyrbet që ka pasur shumë vizitorë në Prizren, por tani fati i saj, edhe pse me...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Trevjeēari me kėmbė gjigante nuk mund tė ecė

PËR SHKAK TË NJË ÇRREGULLIMI TË...

15-vjeēari shqiptar goditet 9 herė me thikė, zbulohen kontaktet me mafien austriake

Rreth gjashtë orë Edon, F. ishte në një opresion urgjent...

Ryshfeti ēon nė burg gjyqtarin! Rasim Doda dėbohet me 4.6 vjet burg

Ish-gjyqtari i Sarandës Rasim Doda u dënua këtë...

Obama mbėshtet shqiptaren Shkeli pėr nė Kongresin Amerikan: Njė lidere e fortė dhe e zgjuar!

Presidenti amerikan Barack Obama mbështeti personalisht demokraten Suzana...

Vazhdon ofensiva pėr rimarrjen e Mosulit nga ISIS'i

Forcat irakiane sulmuan sot me artileri rrethinat e qytetit Mosul, në...

Ky ėshtė personi qė vrau gruan dhe plagosi kunatėn nė Ndroq

Ky është Kasëm Lila dhe fotoja është bërë...

Tre operacione antidrogė, sekuestrohen 391 kg kanabis

391 kg kanabis u sekuestruan nga policia në tre operacione antidrogë...

1 EURO =

1.09

USD

133.10

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

1.08

CNY

113.48

JPY

72.81

INR

1.43

AUD

3.36

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Rusia gati ta pezullojė marrėveshjen me SHBA’nė pėr plutoniumin

   Komiteti i punëve të jashtme i Këshillit të Federatës,...

   VIP

   Mė nė fund lansohet "Lejla" e Elvana Gjatės (Video)

   Më në fund klipi i këngëtares Elvana Gjata “Lejla”u lansua, shkruan Kosova Sot Online. Në këtë project Elvana vjen në bashkëpunim me reperat e njohur kosovar Capital T dhe 2po2. Ritmike dhe mjaft në formë duket se Elvana e ka arritur qëllimin me këngën e saj, të cilën e ka paralajmëruar disa muaj më parë. (Kosova Sot)  

   VIP

   Kėta janė binjakėt e Teuta Kurtit (Foto)

   Pas vajzës Aya, këngëtarja Teuta Kurti e cila ka qëndruar për pak...

   Shėndetėsia

   Shkuarjen nė "WC" mos e lini "pėr mė vonė"

   Jetën e kemi përplot me shprehi të ndryshme. Shumica e dinë kohën e...

   Dashuri

   6 mėnyrat se si njė burrė e bėn femrėn e tij tė ndihet e shėmtuar edhe pa thėnė asnjė fjalė

   Të gjitha gratë duan që burrat e tyre t’i duan aq shumë dhe t’i...

   VIP

   Gjiko dhe Elita mundohen ta fshehin lidhjen, por fansat janė vigjilent (Foto)

   Reperi Gjiko papritmas u fol për një lidhje me prezantuesesn Elita Rudi, shkruan Kosova...

   VIP

   Irina me poza tė nxehta me tė dashurin!(Foto)

   Moldeja seksi ruse, pozoi me te dashurin e saj në plazh, duke treguar këshu linjat...

   Shėndetėsia

   Dy gota me pije dietale nė ditė, dyfish e shtojnė rrezikun pėr diabet

   Shumica e njerëzve braktisin pijet e preferuara për të pasur një shëndet...

   Sport
   • Skuadra e vogėl angleze kėrkon Icardin

    West Ham është duke u interesuar për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi Skuadra angleze, West Ham ka hyrë në garë për kapitenin dhe sulmuesin argjentinas të Interit, Mauro Icardi. Argjentinasi po kalon...

    Më Shumë
   • E pabesueshme: Ja yjet qė kanė mbetur jashtė listės pėr Topin e Artė

    ‘France Football’ ka publikuar listën me 30 lojtarët që do të garojnë për Topin e Artë këtë vit. Në përzgjedhjen që ka bërë ‘France Football’,...

    Më Shumë
   • Guardiola largon Agueron, e zėvendėson me kėtė super sulmues

    Merkato e janarit do të sjellë zhvillime të reja për të ardhmen e Sergio Agueros. Sipas portalit britanik “Daily Express” raportet mes tij dhe Pep Guardiolës nuk janë të mira, ç’ka do...

    Më Shumë

   Befasi: France Football zbulon edhe pesė emra tė rinj pėr Topin e Artė

   “France Football” ka gati listën prej 30 kandidatëve...

   Zyrtare: Kėta janė 30 futbollistėt kandidatė pėr Topin e Artė

   “France Football” ka gati listën prej 30 kandidatëve...

   Fabian Duro mahnit lojtarėt e Bayern Munchen (Video)

   Ata janë yje të futbollit botëror, por një shqiptar i ka...

   Josa dhe Gjonbalaj te Shkėndija?! (Foto)

   Si duket humbja e sotme nga Vardari do të jetë fatale për...

   Shaqiri tregon objektivat me Stoke Cityn

   Xherdan Shaqiri ka folur për atmosferën dhe ambiciet e tij me klubin...

   Ēfarė po ndodh me Mourinhon, statistika mė tė dobėta se David Moyes (Foto)

   Jose Mourinho po kalon në krizë me Manchester Unitedin. Trajneri...

   Opinione

   Pse ‘sulmet tinėzare’ tė Trump-it nuk do ta mposhtin Shtetin Islamik

   Pjesa më e madhe e qeverive do të ishin të lumtura sikur SHBA-ja...

   Enver Hoxhaj nuk foli nė emėr tė Kosovės!

   Në këtë shkrim nuk do ta mbroj Edvin Kristaq Ramën, jo...

   Nocioni i dashurisė, imitimi i stilit banditesk dhe imitimi i modelit rugovian pėr jetėn

   Shkruan: Skënder Mulliqi Të sillesh dhe t'i imitosh strukturat...

   Edhe njė rrenė mė shumė, nuk ėshtė njė fitore mė shumė pėr diplomacinė e Kosovės

   Shkruan: Mehdi Hyseni Do t'i kisha besuar kësaj deklarate...

   Dossier

   Konti Gjuriē Vladani, historia e nipit aristokrat tė Skėnderbeut

   Skënderbeu u besonte dy nipërve momentet më të rëndësishme të betejave të tij, që ai kishte zhvilluar kundër ushtrisë osmane. Tre Aranitët e famshëm, Moisi Golemi, Muzaka i...

   Planeti X

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na shkojnë në mendje, kur flitet për dukuritë paranormale, megjithatë ka shumë fakte, që nuk i keni ditur për këtë dukuri...

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na...

   'Exomars' mund tė ketė shpėrthyer pas futjes nė atmosferėn e Marsit

   Duket që roboti për aderim 'Schiaparelli' është...

   Misteri qė e rrethon objektin e gjetur nė Rumani

   Një objekt i çuditshëm alumini ishte zbuluar në Rumani...

   Shkencėtarėt: Energjia e errėt nuk ndikon nė zgjerimin e universit

   Gjatë dy dekadave të fundit, shkencëtarët e kanë...

   Auto&Tech
   iPod mbush 15 vjet

   Pesëmbëdhjetë vjet më parë, më 23 tetor 2001, bashkëthemeluesi i Apple dhe ish-shefi ekzekutiv Steve Jobs zbuloi iPod, nëntë muaj pasi Apple paraqiti softuerin e saj të muzikës iTunes. Duke...

   Më Shumë

   A keni ditur kėtė sekret nė iPhone?

   Me iPhone 7 i cili është diku 6.7cm i gjerë, mund të...

   Lajme tė mira pėr ata qė kanė Galaxy Note 7

   Samsung do t’ua shesë poseduesve të Note 7 50% më...

   Google di gjithēka pėr ju, ja si tė gjeni ēdo gjė nga e kaluara e juaj

   Kur përdorni Google, ju në fakt bëni një marrëveshje....

   KOSOVA SOT TV
   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të jetesës dhe fiksimin pas garave të shpejtësisë, postoi sërish një video online. Një vit pasi Mara Bagdasaryan u përfshi në...

   Më Shumë

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   Nuk ka duar, ja si ushqehet vogėlushja (Video)

   Në këtë video do të shihni se si një vajzë e...

   OK KIDS
   15 aktivitete shkencore pėr tė zbavitur fėmijėt

   Kemi thënë që fëmijët janë të gjithë shkencëtarë sepse ata njihen me natyrën dhe çdo fenomen te saj për herë të parë, ndaj kurioziteti i tyre është i...

   Me Shume

   A e dini se cilat shtete bėjnė pjesė nė Amerikėn qendrore

   Amerikën e përbëjnë 54 shtete, këtë e...

   Thėnie tė menqura pėr fėmijė

   S'është vështirë të bëhesh baba, por...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >