Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja (Video) - TV - Kosova Sot
Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja (Video)

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja (Video)

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë.

Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës.

Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. AFP ka publikuar foton e Armend Nimanit, ndërkaq pamje ka transmetuar edhe CTV News.

(Kosova Sot)

 

18 orë e 16 minuta më parë
22/05/18