Talentet e vogla mahnitin jurinë e America's Got Talent (Video/Foto) - TV - Kosova Sot
Talentet e vogla mahnitin jurinë e America

Talentet e vogla mahnitin jurinë e America's Got Talent (Video/Foto)

Dy talente të muzikës të vogla përsëri mahnitën jurinë e shout America’s Got Talent dhe audiencën të martën në mbrëmje, transmeton Kosova Sot Online.

Angelica Hale 10 vjeçare dhe Celine Tam, 9 vjeçare, të dyjat konkuruan në finalen e madhe në shoun e mbrëmshëm, me Celinen e cila e zbuloi se i ishte vënë ai emër për shkak të Celine Dion, duke e zëvëndësuar perfekt atë në skenë me interpretimin e këngës Hoë Far I’ll Go, nga albumi Moana i lansuar me 2016.

Going for it: Angelica Hale, 10, showed off her talents with a flawless rendition of David Guetta and Usher's 2011 hit Without You

Angelica në anën tjetër u paraqit me hitin e 2011, bashkëpunimin mes David Guettas dhe Usher, “Without you”

Flawless: The girl, who earned a golden buzzer too in July, also won over the audience by nailing every single note of Without You

Celine kishte mahnitur publikun qysh prej paraqitjes së saj të prë në gusht kur kishte ardhur në shou me motrën e saj të vogël, Dione, poashtu të emëruar sipas ikonës së muzikës Celine Dione.

Ndërkohë që mbrëmjen e shkuar ajo mori pafundësisht duartrokitje, kurse Heidi Klum u ngrit në këmbë në fund të performancës së saj.

Success: Heidi Klum got up from her seat at the end of Celine's performance, giving the girl a standing ovation, while the other judges clapped enthusiastically

(Kosova Sot)

5 orë e 48 minuta më parë
17/07/18