Jessica Chastain, e mrekullueshme në stilin gotik - VIP - Kosova Sot
Jessica Chastain, e mrekullueshme në stilin gotik

Jessica Chastain, e mrekullueshme në stilin gotik

Sivjet Chastain është pjesë e jurisë së Festivalit të filmit në Kanë

Jessica Chastain me të vërtetë dukej e denjë për rolin që i është dhënë. Bukuroshja 40- vjeçare shkëlqente me stilin e saj gotik, respektivisht me fustanin e saj të këtij stili, trasmeton gazeta Kosova Sot

 Detyra e jurisë së festivalit, është që të përzgjedhë se cilët filma të shpërblehen. Jemi të bindur se Chastain do ta kryejë këtë detyrë me sukses. Presidenti i jurisë është një personalitet i njohur ndërkombëtar i kinemasë, sivjet ai është regjisori spanjoll Pedro Almodóvar. Deri më tani, vetëm një person ka pasur nderin që të ishte president i jurisë dy herë: Jeanne Moreau në vitin 1975 dhe 1995. 

(Kosova Sot)

21 orë e 14 minuta më parë
23/04/18