Kosova Sot

Kosovarët ‘bombardojnë’ me komente Mogherinin (Foto)

Qindra komente kanë shkuar në adresën e Facebook të...

Zbulimi i jashtëzakonshëm në Kanada

Zbulohet një shpellë në Kanada. Mendohet se ka një...

Hidhet me parashutë në moshën 102 vjeçare, arsyeja do ju habisë (Video)

Disa vjet më parë Irene O’Shea ka humbur vajzën e saj...

Shefja e BE’së reagon pas miratimit të rezolutës për dialogun

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova ka reaguar për...

Zyrtari i PSD’së për Pacollin e VV’së: Po e tregon sheshazi budallallëkun e saj

Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate në...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka më

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur...

Aksident në Prishtinë, vetura futet në një lokal

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në rrugën...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Shkumbin Ismaili, publikon 'Kjo zemër nuk është gur' (Video)

          Mjeshtëri i baladave, këngëtari i njohur shqiptar nga Maqedonia Shkumbin Ismaili, në prag të festave të fundvitit, ka publlikuar këngën e tij më të re, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". "Kjo zemër nuk është gur", mban titullin balada më e re e realizuar dhe me videoklip, interpretuar shkëlqyer nga Shkumbin Ismaili. Premierë:     (Kosova Sot)

          VIP

          Ja si vallëzojnë Mimoza e Shkumbini (Foto)

          Besoj të gjithë i mbani mend vargjet e super hitit t% dikurshëm:"Unë do...

          VIP

          Tuna ju lë pa 'mend', pozon si modele nga Rusia (Foto)

          Defenetivisht fundvitin e 2018 e ka rrëmbyer këngëtarja atraktive Altuna Sejdi -...

          VIP

          Butrint Imeri ft. Gjiko, publikojnë 'Bakllava' (Video)

          Ata ishin ndër artistët më të suksesshëm gjatë 2018, fjala...

          Shëndetësia

          Hudhër në stomak bosh, ja çfarë ndodhë me organizimin tuaj

          Një nga aleatët më të fuqishëm të shëndetit tuaj sigurisht...

          Femra

          Kurkuma pastron fytyrën, heq aknet dhe përtërin

          Dihet mirë se kjo bimë përbën erëzën e shëndetit, derisa...

          Shëndetësia

          Llojet e ushqimeve që duhet t'i hani këtë dimër

          Kushtet klimatike të ftohta ndikojnë në shumëçka. Pos se në...

          Reçeta

          Receta e Cekës:Supë me brumça mëlçie

          PËRBËRËSIT: • 150 gr mëlçi të bluara, • 50 gr...

          Sport
          • Jurgen Uldedaj shprehet për titullin e fituar WBO dhe për lotët pas meçit

           Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj ka thënë se tre muaj derdhje djerse dhe gjaku me stërvitje intensive i janë shpërblyer në triumfin e tij mbresëlënës ndaj Nikolas Leandro Arganarazit në meçin...

           Më Shumë
          • Yjet e Real Madridit i reagojnë Simeones: Po na kritikon për të fituar vëmendje

           Yjet e Real Madridit, Luka Modric dhe Thibaut Courtois, kanë reaguar ndaj trajnerit të ekipit rival, Atletico Madridit, Diego Simeones, të cilin e akuzojnë se po e kritikon kampionin evropian për të fituar...

           Më Shumë
          • Boksieri shqiptar Uldedaj e fiton titullin botëror WBO dhe shpërthen në lot

           Jurgen Uldedaj e ka fituar titullin botëror në kategorinë WBO për të rinj, pasi e rrahu boksierin argjentinas Nikolas Leandro Arganaraz, të shtunën në kryeqytetin e Shqipërisë,...

           Më Shumë

          Tragjedi në stadium për kapitenin e gjigantit gjerman

          Tragjedi në shtëpinë e Stuttgart, pasditen e të...

          Juventusi e ruan ecurinë e përkryer në ligë pas fitores minimale ndaj Torinos

          Juventusi e ka regjistruar fitoren e shtatë radhazi duke e ruajtur...

          Ylli i Manchester Unitedit e vazhdon kontratën deri më 2022

          Qendërmbrojtësi anglez Chris Samlling ka nënshkruar...

          Ronaldo e kalon Juventusi në epërsi ndaj Torinos dhe ndëshkohet me të verdhë

          Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Torinos në derbin e qytetit,...

          Real Madridi e mëson emrin e kundërshtarit për Kupën e Botës për Klube

          Real Madridi e ka mësuar emrin e kundërtarit të parë...

          Luka Modrici e prezanton Topin e Artë në Bernabeu

          Mesfushori Luka Modric e ka prezantuar Topin e Artë, të cilin e fitoi...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Linja e re e ndarjes në politikën perëndimore

          Shkruan: Fareed Zakaria Fati i Amerikës urbane kundrejt Amerikës...

          Faleminderit, Amerikë!

          SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ ZHURIANI  Amerika nuk ia vari askujt dhe e tha...

          Thank You USA, mburoja dhe garancia për Kosovën!

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  SHBA-ja ka meritën kryesore...

          Misioni fisnik i ushtrisë së Kosovës!

          Shkruan: Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Sot deputetët shqiptarë...

          Dossier

          LE JOURNAL (1938) / SOT EVROPA DO TË KETË NJË MBRETËRESHË SHUMË : GERALDINË APPONYI

          Nga Aurenc Bebja*, Francë – 15 Dhjetor 2018   “Le Journal” ka botuar, të mërkurën e 27 prillit 1938, në ballinë, një shkrim në lidhje me mbretëreshën më te...

          Planeti X

          Rrëzimet e "aeroplanëve fantazmë"

          Zhdukja e aeroplanëve është një fenomen që po ndodh kohëve të fundit, mirëpo është raportuar për disa raste të tilla. Skenari zakonisht është i tillë: Dëshmitarët e...

          Rrëzimet e "aeroplanëve fantazmë"

          Zhdukja e aeroplanëve është një fenomen që po ndodh...

          Pesë llojet e xhindeve

          Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të...

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

          Rastet më të dhunshme "poltergeist", të të gjitha kohëve

          Fantazmat thuajse gjithnjë janë tepër të frikshme, por...

          Auto&Tech

          Facebook me një problem tjetër

          Facebook njoftoi këtë të premte se një problem në software ka ekspozuar fotografitë e mbi 6.8 milionë përdoruesve, përfshirë fotografi që nuk i kishin postuar. Sipas asaj që shkruan BBC,...

          Më Shumë

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë...

          Google” na nxjerr zbuluar”, ja kë personazh kemi kërkuar më shumë këtë vit

          Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar...

          "Jaguar I-Pace eTrophy", veturë e re elektrike për gara

          Modeli "Jaguar I-Pace" do të shfaqet në gara. Duke filluar...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Fakte interesante për pinguinët

          Pinguinët jo vetëm janë të bukur por janë edhe shumë romantikë kur vjen puna tek propozimi i të dashurave të tyre. Ka dy mënyra tradicionale shumë të bukura dhe unike që lidhen me...

          Me Shume

          Si ta ndihmojmë papagallin t'i pastrojë këmbët?

          Për ata që kanë papagaj ose kanarinë në kafaz,...

          Ja e përbashkëta e të gjitha gjallesave

          Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >