Ja “magjitë” që duhet të bëjë secila shenjë për të patur fat gjatë 2018-ës - Astro - Kosova Sot
Ja “magjitë” që duhet të bëjë secila shenjë për të patur fat gjatë 2018-ës

Ja “magjitë” që duhet të bëjë secila shenjë për të patur fat gjatë 2018-ës

Horoskopi sugjeron se çfarë duhet të bëni bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, për të jetuar një 2018 në harmoni me yjet!

Dashi- Me mbërritjen e vitit të ri, duhet të përgatiteni për të liruar hapësirën në jetën tuaj, për të pastruar atë që nuk keni nevojë dhe nuk është më e dobishme për rritjen tuaj. Sugjerimi është që të shkruani në një fletë letre gjërat që ju nuk doni, zakonet që ju doni të largoni në vitin 2018, si dhe emrat e njerëzve që ju mendoni që ju mund të bëni pa ta. Rilexoje fletën dhe pastaj digje atë në flakë zjarri. Do të përjetoni ndjenjën e çlirimit që vjen nga ky rit.

Demi- Për të gëzuar kënaqësitë e ushqimit të mirë, një ritual i mirë do të ishte për të gatuar diçka për njerëzit që janë pranë jush, duke dëshmuar se ju jeni në gjendje për të shkuar përtej keqkuptimeve që ekzistojnë mes jush. Në këtë javë të parë të vitit, kushtuar përgatitjes së një gjellë të mirë të thjerrëzave që, si zakonisht, përdoren për të tërhequr shumë para në jetën tuaj. Shpikni disa receta të reja që do të mahnisin shijen e mysafirëve tuaj të dashur dhe me fat.

Binjakët- Për të filluar vitin me frymën e duhur, është e rëndësishme që të tregoni veten mirë se çfarë keni bërë gjatë vitit të kaluar dhe atë që dëshironi të bëni në vitin e ri. Merrni një fletë të zbrazët dhe shkruani se çfarë ju sjell pozitivitet nga një vit plot sfida. Injoroni çfarë shkoi keq, nuk ka kuptim për ta mbajtur më këtë barrë. Pastaj, në të njëjtën fletë, shkruani së paku dhjetë vendime që do të zbatohen deri në fund të vitit 2018 dhe filloni të mendoni brenda jush për ndonjë strategji që mund të jetë e dobishme.

Gaforrja- Në pritje të një viti të heqjes dorë dhe sakrificës, por edhe një goditje të papritur të fatit, yjet ju sugjerojmë për të blerë një fatsjellëse të vogël. Mund të jetë një varëse, një monedhë, një gur ose një unazë. Sigurohuni që ta mbani gjithmonë me vete, për t’ju kujtuar se edhe në kohë vështirësish ekziston një forcë që ju udhëzon dhe ju kujton të mbani dritën e shpresës.

Luani- Ke frikë se viti i ri mund të jetë më pak emocionues se ai i mëparshmi. Është e rëndësishme, megjithatë, që të mos e humbni buzëqeshjen tuaj dhe të besoni në aftësitë tuaja. Mundohuni për të kujtuar të gjitha gjërat e mira që kanë ndodhur në muajt e fundit, përpiquni të mbani mend se si jeni ndjerë dhe pastaj imagjinoni veten në vitin 2018. Bëjini një foto të vetes, fytyrës tuaj. Mbajeni në mes të librit tuaj të preferuar!

Virgjëresha- Yjet sugjerojnë që të filloni vitin e ri me një dozë të mirë kreativiteti, të dobishme në çdo fushë të jetës suaj. Pyet miqtë tuaj më të afërt (zgjidhni të paktën dymbëdhjetë, një për çdo muaj) për të shkruar në një pusullë me ngjyrë një fjalë që ju përshkruan dhe ju përfaqëson. Mbajini pusullat në një kavanoz transparent për t’i patur afër. Gjatë vitit, kur të ndiheni të hutuar ose të hidhëruar, lexojini dhe ndjeni emocionet që ju përçojnë.

Peshorja- Në vitin e kaluar keni patur mundësi të grumbulloni kaq shumë pasuri. Yjet këtë vit ju ftojnë për të hequr qafe rroba, çanta, pajisje dhe këpucë të vjetra dhe t’i jepni me gëzim të gjithë njerëzve në nevojë. Është një gjest i rëndësishëm dhe i rëndësishëm për të treguar se jeni gati për të hequr qafe atë që nuk keni më nevojë për të vazhduar. Altruizmi dhe bujaria juaj mund të befasojnë familjen tuaj, të cilët kurrë nuk do të mendonin se jeni të aftë për gjeste të tilla të thella.

Akrepi- Ky është viti juaj! Fati ju ndihmon dhe ju e keni provuar tashmë këtë. Vetëm duhet të bëni diçka të thjeshtë që mund t’ju ndihmojë ta injektoni këtë fat të mirë dhe këtë besim në burimet tuaja të brendshme dhe të jashtme. Yjet ju këshillojnë të blini një byzylyk të gjelbër, ose ta bëni atë me dorë: Një fjongo e thjeshtë e satenës në hijen e gjelbër që ju preferoni është gjithashtu mirë. Ndër gjërat e ndryshme, jeshile është edhe ngjyra e parave, gjithmonë e mirëpritur nga xhepat tuaj!

Shigjetari – Në pritje të një 2018-te me shpenzime të mëdha, yjet ju sugjerojnë ta shoqëroni vitin e ri me një arkë derrkuci kursimesh, për të vënë mënjanë disa para. Është një sfidë e vështirë, por është ajo që ju duhet të mbani dhe të jeni më mirë, duke testuar gjithçka që keni mësuar gjatë vitit të kaluar. Mos zgjidhni derrkuc plastik ose me kapakun e hapjes: Merrni një që hapet vetëm nëse thyhet. E në të shkruani një frazë që mund të jetë një burim frymëzimi.

Bricjapi- Për ju është një vit i rëndësishëm, në të cilin mund të ndërtoni diçka që do të zgjasë me kalimin e kohës në shumë fusha të jetës suaj. Kurioziteti është aq i lartë, kështu që yjet sugjerojnë që të lini mënjanë skepticizmin tuaj dhe të bëni një konsultim astrologjik ose tarologjik. Edhe nëse doni të besoni se është një lojë e thjeshtë, në realitet ju pëlqen ideja e marrjes së shenjave “magjike” që mund t’ju udhëheqin në biznesin tuaj.

Ujori– E dini që një vit misterioz dhe i furishëm është duke pritur për ju nga pikëpamja e biznesit. Për të pastruar mendjen tuaj, e të mos keni stres dhe ankth, yjet sugjerojnë për të përfituar nga këto ditët e para të vitit për të bërë një meditim. Dëgjoni me kujdes për frymën tuaj dhe relaksoni trupin tuaj. Për ju që e doni botën virtuale, rrjeti ofron shumë lloje të ndryshme dhe do të ishte interesante të eksperimentoni më shumë se një dhe pastaj t’ju sugjeroni miqve tuaj atë që preferoni.

Peshqit- Jeni të kënaqur me vitin e ri që po përparon dhe keni sigurinë se do të jetë më mirë se e kaluara. Ndjeni një forcë të madhe dhe një vitalitet të madh brenda jush. Yjet sugjerojnë për të shkuar në një bibliotekë, ku ju kurrë nuk keni qenë më pare. Frymëzohuni nga librat! Konsiderojini ata si një udhëzues të vogël për të nxjerrë gjithçka nga çdo gjë dhe nga çdo person që takoni gjatë rrugës.

(Kosova Sot)

10 orë e 28 minuta më parë
13/12/18