PËRSE KURRË NUK JENI DASHURUAR, SIPAS SHENJËS TUAJ TË ZODIAKUT - Astro - Kosova Sot
PËRSE KURRË NUK JENI DASHURUAR, SIPAS SHENJËS TUAJ TË ZODIAKUT

PËRSE KURRË NUK JENI DASHURUAR, SIPAS SHENJËS TUAJ TË ZODIAKUT

Loja e takimeve mundet të jetë e vështirë për t'u lozur. Në vijim ju sjellim arsye përse nuk jeni dashuruar kurrë, sipas shenjës së Zodiakut.

DASHI Ju mendoni se të jeni në dashuri dhe i pavarur duhet të ketë gjëra të përbashkëta okluzive, kështu deri më tani gjithmonë e keni pasur prioritet pavarësinë tuaj para mundësisë së rënies në dashuri.

DEMI Duhet të keni ekuilibër në jetë, kështu në të kaluarën jeni tërhequr nga marrëdhëniet tuaja, sepse kishit frikë se partneri juaj nuk ishte i interesuar sa ishit ju aso kohe.

BINJAKËT Ju pëlqen kur takoni dikë të ri, por porsa të filloni me qërimin e lëvoreve dhe të shkoni më thellë keni tendencën që të mbylleni në vete dhe të bëheni paksa të ftohtë.

GAFORRJA Ju keni tendencë të dilni me djem që për fat të keq nuk dinë si t'ju qartësojnë ndjenjat e tyre. Gjithmonë këtë e merrni si shenjë se ata nuk janë të interesuar dhe ecni tutje, por jo gjithmonë është kështu.

LUANI Ju jeni një krijesë kokë- fortë, që do të thotë se të gjeni dikë është e vështirë, dikë që ia ka dalë t'ju bëjë për vete dhe të keni ndjenja për ta. Nuk ju pëlqen të jeni jashtë kontrollit.

VIRGJËRESHA Jeni tepër kritik ndaj vetes, kështu që e keni të vështirë të besoni se dikush mundet t'ju dashurojë ashtu si jeni. Kjo mundet të ketë efekt përcaktues në lidhje, sepse ju gjithmonë hiqni dorë shpejt.

PESHORJA Ju jeni të varur nga emocionet, eksitim të epshit dhe ekziston një pjesë juaja që është e frikë- suar se ju keni gjetur 'të duhurin', kështu kjo lumturi do të zhduket.

AKREPI Për nga natyra jeni një person i ngadalshëm dhe keni një problem me mendimin se dashuria tradicionale ka nevojë për progres në shtegun e parë, kështu që qëndroni larg prej tyre.

SHIGJETARI Ju jeni shumë optimist kur bëhet fjalë për lidhjet. Ju injoroni krejt alarmet e kuq në shtigjet e para, duke tentuar fort para se t'ju dashurojë dhe mendoni se ata ndikojnë keq për juve.

BRICJAPI Ju jeni një person me zemër të ngrohtë, por jeni edhe një person që jo lehtë ju besoni të tjerëve dhe kjo mund të jetë një pengesë e madhe për të rënë në dashuri me dikë. Kompletoni besimin, sepse është i domosdoshëm.

UJORI Ju keni këtë nocionin se i mbani gjërat e lira dhe të relaksuara në një lidhje, por kjo ju pengon që të shkoni më thellë me dikë, që të keni një lidhje më domethënëse me atë person.

PESHQIT Mëtoni të jeni shumë idealist, që ju shtyn të keni pritje të mëdha. Nganjëherë pritjet tuaja janë aq të larta dhe të mëdha saqë veten e shihni si zhgënjim për secilin fillim. 

 

(Kosova Sot)

 

16 orë e 43 minuta më parë
17/01/19