Shumë pis u tregua:Kunati mi futi duart e më bëri të ndihem … - Dashuri - Kosova Sot
Shumë pis u tregua:Kunati mi futi duart e më bëri të ndihem …

Shumë pis u tregua:Kunati mi futi duart e më bëri të ndihem …

Gruaja e tij kohët e fundit ka lindur një fëmijë dhe sjellja e tij e papërshtatshme është përkeqësuar tepër.

Një grua 34 vjeçare e cila është e martuar, ka rrëfyer për një veprim të kunatit të saj në një moment kur ajo kishte nevojë për ndihmën e tij.

Por, tani ajo ndihet shumë keq dhe nuk di se a duhet t`i tregoj burrit të saj.

Rrëfimi i 34 vjeçares:

Kunati im është përpjekur që detyrimisht të mi fus duart ndër fustanin tim, më ka bërë që të ndihem e dhunuar.

Unë jam 34 vjeç dhe burri im është 40 vjeç. Vëllai i tij është 38 vjeç dhe gjithmonë bën komente seksuale.  Ai është një pafytyrë.

Gruaja e tij kohët e fundit ka lindur një fëmijë dhe sjellja e tij e papërshtatshme është përkeqësuar tepër.

Një ditë më është prishur makina ime, ndërsa burri im ishte në punë, I kërkoi vëllait të tij  kështu që të më merrte, shkruan “Bota sot”.

 Mbesa ime e cila është ende bebe ishte atë ditë në makinë me mua. Ajo  ishte e ulur në pjesën e prapme të makinës.

Përkundër, pranisë së mbesës sime kunati im  vazhdonte të fliste fjalë të pista dhe seksuale.

Dhe pastaj më preku këmbën. Isha duke bërtitur "Jo", por ai vazhdoi të shkonte më lart.

Në fund unë e hodha dorën dhe I bërtita: "Më lini të qetë se përndryshe, unë do t'i tregoj vëllait tënd". Ai u tërhoq.

Por, tani unë nuk jam i sigurt nëse duhet t'i tregoj burrit tim sepse e di se ai do të reagojë keq.

Përgjigja e Psikologes:

Reagimi juaj mund të jetë i mjaftueshëm për ta ndaluar atë, por nëse ajo të mos jetë  herë e parë e të tentojë të bëjë përsëri.  Imagjinoni sikur ai do t`ia bënte të njëjtën gjë ndonjë vajze më të re dhe më pak të fortë, shkruan “Bota sot”.

Ju kurrë nuk do t`ia falni vetës pasi që nuk keni bërë mjaftueshëm për ta ndal atë.

Por natyrisht ky veprim të cilin e ka bërë kunati juaj ndaj teje do të tronditë familjen.

 

 

(Kosova Sot)

15 orë e 19 minuta më parë
17/01/19