Kujdes, nuk duhet të flini me reçipeta - Femra - Kosova Sot
Kujdes, nuk duhet të flini me reçipeta

Kujdes, nuk duhet të flini me reçipeta

Reçipetat e ngushta mund të dëmtojnë indet e gjirit, për shkak të qarkullimit të kufizuar të gjakut. Nëse flini me reçipeta, ju  përshpejtoni procesin e rënies dhe plakjes së gjoksit.

Veshjet e gjumit sigurohuni që të jenë të pambukta.
Mbajtja e reçipetave gjatë gjithë kohës mund të ndikojë negativisht në sistemin limfatik.

Duke dëmtuar qarkullimin e gjakut. Gjëndrat limfatike ndihmojnë në largimin e toksinave nga zona e gjirit, kështu që kullimi limfatik i dëmtuar mund të ndikojë negativisht në mëlçi, veshkat dhe në pjesë të tjera të trupit duke mbajtur toksina në vend që t’i nxjerrë ato jashtë.

Ndaj ju këshillojmë të flini pa reçipeta.

(Kosova Sot)

2 orë e 59 minuta më parë
17/01/19