Kosova Sot

Shkatërrohen bilbordet me fotografinë e Putinit në Kosovë

Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë...

Sipas Daçiqit, Putin nuk vjen me ndonjë zgjidhje për Kosovën, mbështet kompromisin

Beograd, 17 janar - Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daëiq, deklaroi se...

Edhe punonjësit e Doganës së Kosovës kërkojnë ngritje të pagave

Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës, përmes një...

Gjendet një sasi e mishit të prishur në Pejë, arrestohen tre persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar tre...

Ja çka i tha Putini Vuçiqit sapo arriti në Serbi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka bërë deklaratat e para...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Afërdita Dreshaj më me 'style' se kurrë (Foto)

          Afërdita Dreshaj e ka dëshmuar vetën si përson që i rri gati vetës dhe gjithmon i kushton rëndësi detajeve, shkruan Kosova Sot. Ajo sa herë shfaqet bëhet shembull pë t'u ndjekur me stilin e vehjes që ka. Dreshaj nga Zvicrra ka mahnitur me pamjen.         View this post on Instagram                   connecting flight ?? A post...

          VIP

          Andrra Destani si 'ëndërr', kaq bukur duket sot (Foto)

          Andrra Destani siç duket po kalon kohë të bukur në Shqipëri, shkruan...

          VIP

          Marina Fara sapo 'dogji' instagramin (Foto)

          Marina Fara tashmë ka marr famën me fotografitë e nxehta që ajo...

          VIP

          Nuk ka çift si Albani dhe Miriami (Foto)

          Ata janë çifti më i dashur i botës së muzikës, shkruan Kosova...

          Shëndetësia

          Dimri pa sëmundje: Antibiotiku natyral që forcon sistemin imun

          Forcojeni sistemin imun me kohë dhe parandaloni ftohjet dhe viruset me ndihmën e...

          Shëndetësia

          Ilaçet natyrale që shërojnë bronkitin

          Bronkiti akut,që karakterizohet me temperaturë të lartë trupore, kollë,...

          Femra

          Klasike dhe shkojnë me gjithçka: 4 ngjyra që këtë dimër të dukeni për mrekulli

          A blini për çdo dimër nuanca të caktuara të veshjes? Ndoshta sipas...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Pije me banane dhe qumësht

          PËRBËRËSIT:  2 banane,  2 lugë mjaltë ose sheqer,  1/2...

          Sport
          • Këto janë pagat marramendëse të Xhakës e Mustafit në Arsenal

           Futbollistët shqiptarë të Arsenalit, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi, janë lojtarë mjaft të rëndësishëm në “Emirates”, dhe sidomos tani nën urdhëratë e trajnerit spanjoll...

           Më Shumë
          • Çka po bën Mayweather me trofeun e Superkupës së Italisë?

           Boksieri i njohur amerikan ishte i pranishëm në festën e Juventusit pas triumfit ndaj Milanit me rezultat 1:0. Në festën e Juventusit për fitimin e Superkupës së Italisë nuk ishin prezentë...

           Më Shumë
          • Modelja e njohur e pranon se ka kryer marrëdhënie me lojtarë të Realit e të Barcelonës

           Modelja e njohur botërore, Belena Roka, ka dhënë një deklaratë bombastike, e cila zakonisht njihet për deklarata të tilla. Spanjollja ka dhënë një intervistë interesante për...

           Më Shumë

          “Barcelona është pro shkëmbimit Neymar-Coutinho”

          Barcelona është e gatshme t’ia ofrojë Philippe Coutinhon...

          Milani e gjen pasardhësin e Higuainit

          Sulmuesi argjentinas pritet të largohet nga San Siro në ditët...

          Napoli në garë për James Rodriguez

          Futbollisti kolumbian është mjaft i kërkuar nga klubet...

          Interi nuk heq dorë nga Modriçi

          Mesfushori kroat ishte pranë transferimit në Itali gjatë...

          De Gea vazhdon me Man Utd

          Portieri spanjoll pritet ta vazhdojë kontratën me “Djajtë...

          Bielsa zbulon çfarë i kishte thënë Guardiola kur kishte dërguar spiunë në Barçë

          Trajneri i Leeds Unitedit, Marcelo Biesla, ka bërë të ditur se...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Rimat për Evropën qendrore

          Shkruan: Robert Skidelsky Më 3 dhjetor të vitit 2018,...

          Deputetët, të paaftë për zgjidhjen e nyjës "Brexit"

          Shkruajnë: Lisa Nandy dhe Stella Creasy Procesi i Brexitit...

          Reagim qytetar ndaj një vendimi të marrë dhe antikombëtar të SBASHK-ut!

          Shkruan: Halim Hyseni A s demonët nuk kishin mundur të kenë...

          Kënga e mjellmës së lodhur

          Shkruan: Kimete Berisha Absurdi 1.  Njëra Amerikë ia ka...

          Dossier

          Homazh për Muharrem Albrahimin, i burgosuri politik në Spaç e Qafë Barit

          “Pushofsh në paqe miku im i zemrës, miku im i halleve e vuajtjeve të mëdha, nëpër burgjet komuniste!” Nga Bedri Blloshmi Një telefonatë që më mbërriti sot nga fshati im,...

          Planeti X

          Jeta pas njeriut

          Nga goditjet e asteroidëve, tek ndryshimi i klimës dhe lufta bërthamore, njerëzimi përballet me gjithfarësoj rreziqesh ekzistenciale. Por nëse specia jonë do të zhdukej nesër, çfarë do...

          Jeta pas njeriut

          Nga goditjet e asteroidëve, tek ndryshimi i klimës dhe lufta...

          'Hëna i ka bimët e veta dhe atmosferën e vet'

          Alex Collier, njeriu, i cili veten e quan kontaktues etik me...

          Shpirtrat, realë, apo pjellë e mendjes

          Në Tibet mendojnë se shpirtrat që paraqiten në vende...

          Rastet më të çuditshme të takimit me jashtëtokësorët

          Mundësia e kontaktit me jashtëtokësorët është...

          Auto&Tech

          PlayStation 4 është shitur në afro një miliard njësi

          Prej se është lansuar në vitin 2013, konsola për video-lojëra i ka mundur në shitje të gjithë rivalët. Shitjet kane qenë të vazhdueshme të PlayStation 4, ndërsa në nëntor...

          Më Shumë

          Si të pengoni 'Facebook'-un, 'Apple'-n dhe 'Google'-in që ta përcjellin çdo lëvizje që bëni

          Kompanitë teknologjike janë goditur nga zbulimet se sa keq...

          Versioni i përmirësuar i "Windows"-it

          Rezervimi i hapësirës siguron një vend për disa operacione...

          Më 20 shkurt, celulari 'Samsung' që paloset

          "Samsung" do ta prezantojë celularin e tij që paloset, si...

          KOSOVA SOT TV
          Thaçi e Veseli ia gatuajnë kulaçin Haradinajt (Video)

          Kelmendi:  Asnjë koalicion deri tash, nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, nuk ka shkuar deri në fund, pasi nga PDK-ja është shkatërruar pa e përfunduar afatin ligjor të zgjedhjeve...

          Më Shumë

          Kuzhinieri juaj i ardhshëm, mund të jetë një robot (Video)

          Gjigandi gjysmëpërçues "Nvidia" ka debutuar robotin...

          Fenomeni i Hënës së përgjakur do të shihet në fundjavë (Video)

          Këtë fundjavë, gjysma e globit do të bëhet...

          Hajni dënohet në mënyrë mizore nga banorët që e kapën

          Një grup personash në Meksikë dënuan rëndë...

          OK KIDS
          Fakte për lopën

          Këto fakte do të i’u ndihmojnë për të mësuar më shumë për lopët, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Në mbarë botën ekzistojnë rreth 800 raca të ndryshme të...

          Me Shume

          A e dini kush është gruaja më e vogël në botë?

          Si gruaja më e vogël në botë deri me sot është...

          Cili është planeti më i ngrohtë?

          Pavarësisht se Venusi (Afërdita) ndodhet më larg Diellit...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >