Tre të vdekur pas të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforni - Lajme - Kosova Sot
Tre të vdekur pas të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforni

Tre të vdekur pas të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforni

Tre njerëz kanë vdekur pas të shtënave me armë në një shkollë fillore në Kaliforni.

Të shtënat ndodhën në shkollën fillore Rancho Tehama rreth orës 8 të mëngjesit.

Shumë nxënës janë larguar nga skena dhe ende nuk dihet nëse të vrarët janë të rritur apo fëmijë.

Një gjashtë vjeçar u qëllua dy herë dhe një tjetër, mosha e të cilit nuk u bë e ditur, u qëllua në këmbë, thuhet sipas USA Today. 

Qëlluesi, mosha dhe emri i të cilit nuk u bënë të ditur, u qëllua në skenë dhe vdiq.

(Kosova Sot)

18 orë e 9 minuta më parë
10/12/18