- Lajme - Kosova Sot
Grapci:Kontrata e homologimit, është një monopol kriminal pothuajse 10-vjeçar nga Devollët

Grapci:Kontrata e homologimit, është një monopol kriminal pothuajse 10-vjeçar nga Devollët

Eksperti i ekonomisë, Dardan Grapci, për " Kosova Sot ", tha se është për t'u habitur se si asnjë Qeveri e Kosovës që ishte deri më sot nuk denjoi që të publikojë kontratën e homologimit, që është një monopol kriminal pothuajse 10-vjeçar të Devollëve që nga 2008-ta. "Me këtë kontratë qytetarët tanë janë zhvatur dhe e kanë pësuar për afro 10 vjet, pikërisht nga lejimi i këtij monopoli antiligjor dhe antikushtetues dhe zhvatës të zbatuar edhe nga njerëz pushtetarë, komplotistë e marioneta të Serbisë", potencoi ai. 

(Kosova Sot)

9 orë e 50 minuta më parë
22/02/19