“Shko në rrotë të së amës” – Sharje në mes Xhavit Halitit dhe Arben Gashit - Lajme - Kosova Sot
“Shko në rrotë të së amës” – Sharje në mes Xhavit Halitit dhe Arben Gashit

“Shko në rrotë të së amës” – Sharje në mes Xhavit Halitit dhe Arben Gashit

Një përplasje verbale ka ndodhur në mes të kryesuesit të seancës së Kuvendit, Xhavit Halitit dhe deputetit të LDK-së, Arben Gashit.

Derisa ky i fundit kërkonte fjalën për t’iu kundërpërgjigjur akuzave të deputetit Milaim Zeka për LDK-në dhe Ibrahim Rugovën, kryesuesi Xhavit Haliti, nuk ia ka dhënë fjalën duke i thënë se askush nuk ia ka përmendur emirin.

Deputeti Gashi reagoi duke i thënë Halitit “Balosh ama fjalën”, ”mashtrues”, por dëgjohet edhe teksa i thotë “le të shkon në rrotë të samës”.

Atij iu ka kundërpërgjigjur kryesuesi Haliti, duke i thënë “qen bir qeni” dhe fjalë të tjera.

 

 

(Kosova Sot)

21 orë e 48 minuta më parë
17/01/19