Miratohet projektligji për Prishtinën - Lajme - Kosova Sot
Miratohet projektligji për Prishtinën

Miratohet projektligji për Prishtinën

Kuvendi i Kosovës sapo ka miratuar projektligjin për kryeqytetin me 66 vota pro, nga gjithsej 67 deputetë sa kanë marrë pjesë në votim.

Ndërsa, dy amendamentet më të diskutuara, para votimit kanë qenë ai për caktimin e Prizrenit si kryeqytet historik, dhe ai po policinë e kryeqytetit.

 

(Kosova Sot)

20 orë e 27 minuta më parë
17/01/19