Veseli i gëzohet miratimit të Ligjit për Prishtinën - Lajme - Kosova Sot
Veseli i gëzohet miratimit të Ligjit për Prishtinën

Veseli i gëzohet miratimit të Ligjit për Prishtinën

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot pasdite Ligjin për Prishtinën.

Për këtë është shprehur i lumtur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

“Jam i lumtur që Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për Kryeqytetin, i cili e ndihmon zhvillimin e Prishtinës, me më shumë buxhet dhe kompetenca", ka shkruar ai në Facebook.

"Po ashtu, me këtë Ligj, Prizreni njihet si Kryeqytet Historik i Kosovës”, ka shtuar Veseli.

 

 

(Kosova Sot)

20 orë e 25 minuta më parë
17/01/19