- Lajme - Kosova Sot
Deputetët norvegjezë kandiduan Trumpin për Çmimin Nobel për Paqe

Deputetët norvegjezë kandiduan Trumpin për Çmimin Nobel për Paqe

Dy deputetë norvegjezë e kandiduan presidentin amerikan, Donald Trump, për Çmimin Nobel për Paqe.

Veprimi i tyre vie pas takimit të mbajtur në Singapor mes presidentit të SHBA-së, Donal Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un.

Anëtarët e Partisë Progresiste Populiste norvegjeze, Kristian Tibring-Gedda dhe Per-Vili Amundsen, i thanë agjencisë norvegjeze të lajmeve NTB, se “Tramp ka bërë një hap të madh dhe të rëndësishëm drejt çarmatimit, paqes dhe pajtimit midis Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut.

 

 

 

(Kosova Sot)

4 orë e 28 minuta më parë
20/02/19