Kadri Veseli: Faleminderit për gëzimin e krenarinë që na jepni - Lajme - Kosova Sot
Kadri Veseli: Faleminderit për gëzimin e krenarinë që na jepni

Kadri Veseli: Faleminderit për gëzimin e krenarinë që na jepni

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka uruar Kosovën për fitoren e natës së sontme kundër Maltës.

Veseli, i cili edhe ishte në stadiumin “Fadil Vorkrri”, përmes një postimi në Facebook ka thënë se ndjehet i gëzuar e krendar me djemtë kosovarë.

“Kosova jonë e dashur.  Falemnderit djema edhe për një tjetër natë fantastike, për gëzimin dhe krenarinë që na jepni” ka shkruar Veseli.

Kosova ka shënuar fitore 3-1 ndaj Maltës, në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve, ndeshje kjo e vlfshme për kualifikm në këtë ligë.

 

(Kosova Sot)

6 orë e 57 minuta më parë
19/12/18