Thaçi shprehet pas takimit me Mogherinin - Lajme - Kosova Sot
Thaçi shprehet pas takimit me Mogherinin

Thaçi shprehet pas takimit me Mogherinin

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut.

“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Poliikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

 

 

(Kosova Sot)

18 orë e 20 minuta më parë
17/01/19